Piłka nożna

Syn Jacka Gmocha: Tato czuje się dobrze....

To nie była planowana operacja, ale nie był też zawał serca - jak dowiedział się Polsatsport.pl. Jacek Gmoch został przyjęty do kliniki w Aninie w niedzielę, w południe. Opiekujący się nim lekarze prof. Jacek Różański, dr Hanna Siudalska, po konsultacji z prof. Zbigniewem Chmielakiem uznali, że trzeba przeprowadzić operację wszczepienia by-passów.

- Operację udanie przeprowadził zespół chirurgów pod kierownictwem dra Piotra Kołsuta - mówi Polsatsport.pl menedżer trenera Waldemar Kijanowski.

Trener Gmoch przebywa obecnie na oddziale opieki pooperacyjnej - to standardowa procedura po takich zabiegach. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie wiadomo jeszcze, kiedy trener opuści szpital.

Jacek Gmoch jest jednym z najwybitniejszych polskich trenerów. Był asystentem Kazimierza Górskiego podczas igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku (złoty medal) i mistrzostw świata w RFN w 1974 roku (trzecie miejsce). Został następcą Kazimierza Górskiego, a prowadzona przez niego reprezentacja zajęła 5. miejsce na mundialu w Argentynie w 1978 roku.

Przez wiele lat pracował w greckich klubach, m.in.: Panathinaikosie Ateny (mistrzostwo Grecji i 1/2 Pucharu Mistrzów), AEK Ateny, Larissie (mistrzostwo).

 

Jacek Gmoch współpracuje z Polsatem Sport w charakterze eksperta.