Piłka nożna

Szatnia PSG szkaluje Krychowiaka

Jak poinformował "Przegląd Sportowy", Krychowiak miał już umówionych kilka wywiadów w Warszawie. Działacze Paris Saint-Germain postanowili jednak dmuchać na zimne... Klub wystosował w tej sprawie oficjalne pismo do PZPN i sponsora piłkarza, informując o zakazie.

 

Sytuacja Polaka w PSG jest nie do pozazdroszczenia. Krychowiak przegrywa walkę o miejsce w skadzie z Blaisem Matuidim, Thiago Mottą, Marco Verrattim i Adrienem Rabiotem. W ostatnim czasie coraz rzadziej łapie się nawet na ławkę rezerwowych. Gdy już dostaje szansę, zazwyczaj zawodzi albo ma pecha. Tak było na przykład w rewanżowym meczu z Barceloną (1:6). Chwilę po jego wejściu, PSG straciło szóstego gola… Według "Le Parisien", część piłkarzy miała pretensje do Unaia Emery'ego za wpuszczenie na plac gry Polaka. Doszło nawet do tego, że na jednym z treningów Krychowiak pokłócił się z Presnelem Kimpembe.

 

Krychowiak jest piłkarzem Paris Saint-Germain od lipca ubiegłego roku. Polak na razie rozegrał 19 meczów, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. W sumie spędził na boisku nieco ponad 1000 minut.

 

Według transfermerkt.de, Sevilla FC zarobiła na transferze Polaka ponad 33 miliony euro.