Olenderek, który sześć ostatnich sezonów spędził w AZS Politechnika Warszawska, ma zastąpić w Lotosie Trefl Piotra Gacka. 39-letni libero zakończył bowiem karierę.

- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać utalentowanego gracza, aspirującego do grona czołowych polskich libero. Maciek jest młodym zawodnikiem, który może i chce się rozwijać, a przy tym ma już kilka lat doświadczenia w ekstraklasie. Jestem przekonany, że w najbliższym sezonie potwierdzi swój potencjał i dobrze wpasuje się w nasz styl gry, a dzięki niemu Lotos Trefl będzie gotowy do walki o wyższe cele – stwierdził na klubowej stronie trener Andrea Anastasi.

Olenderek to drugi siatkarz pozyskany przez gdańską drużynę. Wcześniej roczną umowę podpisał reprezentant Polski, niespełna 30-letni środkowy Piotr Nowakowski. Z kolei kontrakty na rok z ósmym zespołem minionego sezonu przedłużyli Anastasi, a także 27-letni atakujący Damian Schulz oraz młodszy o rok przyjmujący Mateusz Mika.

Natomiast poza Gackiem z Lotosu Trefl odeszło jeszcze trzech zawodników: 38-letni słowacki rozgrywający Michal Masny oraz środkowi bloku, 29-letni Ukrainiec Dmytro Paszycki i starszy o dwa lata Bartosz Gawryszewski, który występował w gdańskim zespole od 2012 roku, a w trzech ostatnich latach był jego kapitanem.