Nice 1 Liga: Triumf Sandecji w Katowicach! Ekstraklasa coraz bliżej

W spotkaniu 30. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze GKS Katowice przegrali z Sandecją Nowy Sącz 0:1. Dzięki zwycięstwu w meczu na szczycie podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego umocnili się na fotelu lidera tabeli i znacznie przybliżyli się do awansu do ekstraklasy.

Pierwsza połowa meczu na szczycie rozczarowała. Było dużo walki, obie ekipy skupiły się jednak na zabezpieczeniu własnej bramki, przez co klarownych sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej akcji katowiczan, którą zakończył niecelny strzał Bartłomieja Kalinkowskiego, a z biegiem czasu inicjatywę zaczęli przejmować goście. Trener Mroczkowski już w 26. minucie musiał dokonać pierwszej zmiany, gdy kontuzjowanego Macieja Korzyma zastąpił Wojciech Trochim. Tuż przed przerwą gra trochę się rozkręciła. W 40. minucie, po akcji gospodarzy zakotłowało się w polu karnym Sandecji, a po chwili piłkarze z Nowego Sącza wyprowadzili akcję zwieńczoną strzałem Adriana Danka.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a po przerwie mocniej przycisnęli goście. Tworzyli kolejne sytuacje, jednej z nich nie wykorzystał Danek, w 57. minucie Sebastian Nowak zdołał wybić piłkę po strzale Trochima z dystansu, a później jeszcze kilkukrotnie było groźnie w polu karnym GKS.

Goście dopięli swego w 71. minucie. Michal Piter-Bucko przejął piłkę jeszcze na połowie Sandecji, zagrał do Bartłomieja Dudzica, który pognał na bramkę rywali; po wślizgu Igora Sapały piłka z powrotem trafiła do Pitera-Bucko, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i z zimną krwią skierował piłkę do siatki.

Po zdobyciu bramki przyjezdni całkowicie oddali inicjatywę ekipie z Katowic. W 80. minucie piłkę głową do bramki Sandecji skierował Andreja Prokić, ale był na wyraźnym spalonym i gol nie został uznany. Dwie minuty później Kamil Jóźwiak strzelił s kilku metrów, a piłka odbiła się od poprzeczki bramki rywali. Kolejne akcje piłkarzy Jerzego Brzęczka również nie przyniosły efektu i Sandecja wyjechała z Katowic z kompletem punktów.

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)

Bramka: Piter-Bučko 72

GKS Katowice: Sebastian Nowak - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Oliver Práznovský, Damian Garbacik - Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Kalinkowski (46. Igor Sapała), Łukasz Zejdler, Dawid Abramowicz (64. Mikołaj Lebedyński) - Grzegorz Goncerz (73. Kamil Jóźwiak), Andreja Prokić

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Lukáš Kubáň, Michal Piter-Bučko, Adrian Jurkowski, Kamil Słaby - Adrian Danek (77. Charlie Trafford), Grzegorz Baran, Bartłomiej Kasprzak, Mateusz Wdowiak (90. Michał Gałecki) - Maciej Korzym (26. Wojciech Trochim), Bartłomiej Dudzic

Żółte kartki: Kamiński, Czerwiński - Jurkowski, Trochim