LSK: Enea PTPS górą w starciu z Treflem

W meczu 6. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Enea PTPS Piła pokonała Trefl Proximę Kraków 3:1. Gospodynie mogły zamknąć to spotkanie w trzech partiach, jednak w drugim secie przegrały 22:25, choć wcześniej prowadziły 18:11.

Trudno było wytypować faworyta tego starcia. Obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli LSK: Enea PTPS zajmowała przed meczem dziesiąte miejsce z pięcioma punktami na koncie (2 zwycięstwa – 3 porażki). Siatkarki Trefla Proximy zgromadziły jeden punkt mniej (1 zwycięstwo – 4 porażki) i zajmowały miejsce jedenaste.

Gospodynie dobrze rozpoczęły to spotkanie (6:3) i wypracowaną na początku seta przewagę powiększały na przestrzeni seta (12:7, 15:9, 19:12). W końcówce przyjezdne odrobiły kilka punktów (23:19), jednak skutecznymi atakami Dajana Bosković oraz Jessica Walker zakończyły tę partię (25:21).

Set numer dwa również bardzo długo przebiegał pod dyktando pilanek (6:2, 13:7). Przy stanie 18:11 wydawało się, że nic już nie może odebrać im zwycięstwa w tej partii. Tymczasem siatkarki z Krakowa zaczęły punktować seriami, zmniejszając różnic (18:14, 21:19). Po ataku Bosković gospodynie prowadziły 22:19, by następnie przegrać... sześć piłek z rzędu i całego seta 22:25. Bohaterką końcowych była Aleksandra Szymańska, która zakończyła tę odsłonę asem serwisowym.

Fatalna końcówka drugiego seta miała negatywny wpływ na postawę siatkarek PTPS na początku kolejnej partii (6:9, 9:12). Tym razem to przyjezdne długo utrzymywały przewagę, a końcowe fragmenty seta należały do gospodyń. Od stanu 17:20 wygrały sześć akcji z rzędu, a autowy atak Eweliny Brzezińskiej zakończył seta (25:22).

Czwarty set toczył się przy przewadze gospodyń, które odskoczyły rywalkom w środkowej części seta (14:8), następnie popisały się kolejną punktową serią (20:12) i tej przewagi już nie wypuściły z rąk, wygrywając tę partię 25:20. MVP: Agata Babicz.

Enea PTPS Piła - Trefl Proxima Kraków 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:20)

Enea PTPS: Agata Babicz, Dajana Boskovic, Karolina Różycka, Jelena Trnic, Jessica Layshone Walker, Dorota Wilk – Justyna Łysiak (libero) oraz Żaneta Baran, Anna Stencel, Emilia Szubert, Oliwia Urban

Trefl Proxima: Kinga Hatala, Jowita Jaroszewicz, Justyna Łukasik, Daria Paszek, Paula Słonecka, Zsuzsanna Talas – Klaudia Kulig (libero) oraz Ewelina Brzezińska, Aleksandra Budzoń, Martyna Łukasik, Aleksandra Szymańska, Agnieszka Woźniak.

Pozostałe mecze 6. kolejki LSK:

2017-11-18: Pałac Bydgoszcz – Poli Budowlani Toruń 3:0 (25:22, 25:10, 25:13)
2017-11-18: Grot Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (26:24, 25:23, 25:11)

2017-11-18: Legionovia Legionowo – Chemik Police 1:3 (25:20, 17:25, 16:25, 23:25)

2017-11-19: Developres SkyRes Rzeszów – Impel Wrocław 3:0 (25:17, 25:18, 25:20)
2017-11-19: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:17, 16:25, 25:17, 16:25, 12:15)
2017-11-21: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – MKS Dąbrowa Górnicza (18.00).