Pewne zwycięstwo PSG, Cavani dogonił "Lewego"

Za nami ostatnia kolejka Ligue 1 w tym roku kalendarzowym. Paris Saint-Germain pokonało u siebie Caen 3:1 i utrzymało bezpieczną przewagę nad AS Monaco, które w środowy wieczór z Kamilem Glikiem w składzie pokonało Rennes 2:1.

W pierwszej połowie starcia PSG z Caen zdecydowaną przewagę mieli gospodarze. Zasłużenie schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką po trafieniu Edinsona Cavaniego, który ekwilibrystycznym strzałem wykorzystał rajd i dogranie od Kyliana Mbappe. To 54. bramka w Urugwajczyka w tym roku. Dzięki niej zrównał się w klasyfikacji strzelców z Lionelem Messim, Cristiano Ronaldo i Robertem Lewandowskim.

W drugiej odsłonie postraszyli goście, ale gdy w 53. minucie dobrym strzałem popisał się niepilnowany Frederic Guibert, to na postarunku okazał się być Kevin Trapp. Chwilę później na 2:0 podwyższył dobrze dysponowany Mbappe. Rywali dobił w 81. minucie Yuri Berchiche, choć w doliczonym czasie honor Caen dzięki bramce z karnego uratował Ivan Santini.

Monaco pokonało z kolei Rennes 2:1. W 20. minucie na prowadzenie wyprowadził zawodników Leonardo Jardima Radamel Falcao, który strzałem w długi róg pokonał Tomasa Koubeka. Wyrównał Wahbi Khazri, ale na 9 minut przed końcem bramkę zdobył Balde Keita. Cały mecz rozegrał w ekipie gospodarzy Kamil Glik.

Rywalizujący z Monaco o drugie miejsce Lyon wygrał czwarty mecz z rzędu pokonując na wyjeździe piłkarzy Toulouse 2:1. Na listę strzelców wpisywali się Nabil Fekir i Rafael oraz Max-Alain Gradel dla gospodarzy. Olympique nadal ma więc na koncie tyle punktów, co drużyna Glika, czyli 41. Prowadzące PSG ma o 9 "oczek" więcej.