Australian Open: Halep pewnie pokonała Bouchard i jest w III rundzie

Liderka światowego rankingu tenisistek Rumunka Simona Halep pokonała Kanadyjkę Eugenie Bouchard 6:2, 6:2 i awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Kolejną rywalką Halep będzie Amerykanka Lauren Davis sklasyfikowana na 76. miejscu w rankingu WTA.

Poprzednio Halep wyeliminowała 17-letnią reprezentantkę gospodarzy Destanee Aiavę 7:6 (7-5), 6:1 grającą z "dziką kartą". W odniesieniu zwycięstwa Rumunce nie przeszkodził fakt, że na początku drugiego seta doznała urazu kostki. W czwartek po urazie nie było już śladu, a żeby pokonać Bouchard Halep potrzebowała na Margaret Court Arena 65 minut.

Kanadyjka, która wyeliminowała Halep w półfinale turnieju w Wimbledonie w 2014 roku miała 26 niewymuszonych błędów przy 14 Rumunki i nie mogła znaleźć skutecznego sposobu na jej forehandowe zagrania. - Miałam znakomite wyczucie piłki. Wcale nie odczuwałam faktu, że jestem liderką rankingu. Zawsze chcę wygrać - powiedziała Halep.

W dwóch poprzednich edycjach imprezy w Melbourne Rumunka pożegnała się z nią już po pierwszej rundzie. Mecze otwarcia w Australii przegrała także pięć i sześć lat temu. Natomiast w latach 2014-15 dotarła do ćwierćfinału.