Seedorf miałby zastąpić na tym stanowisku 50-letniego Cristobala Parralo, który po ostatniej porażce Deportivo na wyjeździe z Realem Sociedad aż 0:5 jest niemal na wylocie. Ekipa z La Coruni znajduje się dopiero na 17. miejscu w rozgrywkach Primera Division ze stratą trzech oczek do bezpiecznej strefy.

Były reprezentant Holandii w 2016 roku pracował w Chinach, gdzie trenował zespół Shenzhen. Nie byłby to dla niego pierwszy klub w Europie, ponieważ w 2014 roku przejął stery w AC Milan po odejściu Massimiliano Allegriego do Juventusu. W 19 meczach na ławce trenerskiej w rozgrywkach Serie A ekipa Rossonerich pod jego wodzą zwyciężyła jedenastokrotnie (m.in. w derbach z Interem Mediolan 1:0), dwa razy remisując oraz sześciokrotnie przegrywając. W Chinach Seedorf mógł pochwalić się nieco gorszym bilansem czterech wygranych, czterech remisów oraz sześciu porażek.

Seedorf jako piłkarz największe sukcesy święcił w AC Milan, gdzie m.in. dwukrotnie sięgał po Ligę Mistrzów. To właśnie w tych rozgrywkach doszło do spektakularnego dwumeczu w sezonie 2003/2004 pomiędzy drużyną z San Siro i Deportivo La Coruna. W pierwszym starciu we Włoszech gospodarze wygrali 4:1, ale w rewanżu rywale sensacyjnie zwyciężyli 4:0 i awansowali do następnej rundy.