Cztery bramki Aguero i pogrom Manchesteru City! Zespół Fabiańskiego przedłużył świetną serię

Manchester City wysoko ograł Leicester City przed własną publicznością 4:1 umacniając się na pozycji lidera Premier League. Bohaterem zespołu Pepa Guardioli został Sergio Aguero, który w drugiej połowie popisał się klasycznym hat-trickiem. Czyste konto zachował Łukasz Fabiański, a jego Swansea City przedłużyło passę bez porażki do dziewięciu spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Manchester City zaledwie remisował do przerwy przed własną publicznością z Leicester, jednak druga połowa należała do lidera Premier League, a właściwie jego gwiazdy: Sergio Aguero, który został tym samym wiceliderem klasyfikacji strzelców. Argentyńczyk na przestrzeni drugich 45 minut pokonał Kaspera Schmeichela aż cztery razy, zostając niekwestionowanym bohaterem 23-ego już zwycięstwa The Cityzens w tym sezonie.

Trzy asysty do okazałego zwycięstwa dołożył najlepszy zawodnik tego sezonu Premier League, Kevin de Bruyne. Zespół Pepa Guardioli powiększył swoją przewagę na czele Premier League do 16 punktów przynajmniej do niedzielnego meczu Manchesteru United.

Swansea City w imponującym stylu wstała z popiołów. Zespół Łukasza Fabiańskiego jeszcze na zakończenie roku 2017 był najgorszym zespołem Premier League zamykając ligową stawkę. Walijczycy od tamtej pory notują jednak imponującą serię dziewięciu meczów bez porażki na wszystkich frontach (trzy spotkania w Pucharze Anglii), dzięki czemu w tabeli są już na 15. lokacie.

W spotkaniu z Burnley jedyną bramkę zdobył Ki Sung-Yong, a reprezentant Polski zatrzymał kolejne czyste konto. W kadrze meczowej na mecz z Evertonem (1:3) nie znalazł się Jarosław Jach z Crystal Palace.

Wyniki Premier League:

Everton - Crystal Palace 3:1 (Sigurdsson 46', Niasse 51', Davies 75' - Milivojevic k. 83')
Stoke - Brighton 1:1 (Shaqiri 68' - Izquierdo 32')
Swansea - Burnley 1:0 (Ki Sung-Yong 81')
West Ham - Watford 2:0 (J. Hernandez 38', Arnautovic 78')
Manchester City - Leicester 5:1 (Sterling 3', Aguero 48', 53', 77', 90' - Vardy 24')