Zimowe

Pjongczang 2018: Program i terminarz. Starty...

Mieczysław Szymajda, pierwszy trener Zbigniewa Bródki, opowiedział on o problemach, jakie mistrz olimpijski z Soczi miał podczas przygotowań do startu w Pjongczangu. 

 

– Kłopoty i różne bariery, które pojawiły się w trakcie przygotowań miały spory wpływ na to, że zajął dopiero dwunaste miejsce, a nie jedno z trzech na podium. Te problemy pojawiały się cały czas. Nie startował nawet w mistrzostwach Polski. Miał problemy z mięśniem czworogłowym, lekkie przesilenie i po prostu musiał dojść do formy. Kolejne starty w Pucharze Świata pokazały, że ta forma trochę rośnie – powiedział Szymajda.

 

– W czasie przygotowań w Inzell, na sam koniec treningu, gdy miał do przejechania praktycznie 100 metrów, miał upadek. W jego wyniku miał potłuczoną głowę i rozcięcia stopy. Nie było wiadomo, czy pojedzie na igrzyska. Po zabiegu rany mu się zagoiły. Jeszcze w przeddzień wyjazdu na igrzyska jeździł rowerem w Domaniewicach, by lekko rozruszać tę nogę, a jednocześnie nie uszkodzić szwów. Dwa dni odpoczynku pozwoliło mu się trochę zregenerować. Uważam, że po tych ostatnich przejściach wynik, jaki uzyskał na igrzyskach jest bardzo dobry – przyznał pierwszy trener Bródki. 

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.