UEFA Futsal Cup: Inter FS ponownie w finale ze Sportingiem

Inter SF po emocjonującym meczu pokonał FC Barcelonę 2:1. Natomiast Sporting CP rozprawił się ETO Gyor aż 6:1. Transmisja finału Inter FS - Sporting CP w niedzielę w Polsacie Sport News.

Losy pierwszego półfinału futsalowej Ligi Mistrzów rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Portugalczycy, którzy zwyciężyli w zeszłorocznej edycji turnieju, zaaplikowali rywalom z Węgier aż pięć goli i do drugiej części spotkania podeszli z nastawieniem bronienia wyniku. Pod koniec meczu wynik ustalił rezerwowy Deguinho i nie było wątpliwości, kto zagra w finale. Skazywaną na porażkę drużynę z Gyor stać było tylko na jednego gola, którego pięć minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra zdobył grający na pozycji lotnego bramkarza Kristof Saho.

W drugim spotkaniu kibice obejrzeli bardziej wyrównane zawody. Spotkały się dwie równe drużyny, a o wyniku zdecydowała emocjonująca końcówka. W hiszpańskich derbach od czwartej minuty prowadzili piłkarze Interu. Kibice Barcelony uwierzyli w sukces, gdy w 29. minucie wyrównującego gola zdobył Esquerdinha. Ostateczny cios zadał kapitan zespołu spod Madrytu - Ortiz i Inter mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Transmisja finału Inter SF - Sporting CP w niedzielę od 19:55 w Polsacie Sport News.

ETO Gyor - Sporting CP 1:6 (0:5)
Gole: Saho 35' - Merlim 1', Cardinal 3', 11', Cavinato 13', Diogo 20', Dieguinho 38'

Żółte kartki: Juanra 23' - Cardinal 13', Diogo 35'

ETO Gyor: Alasztics, Klacsak, Rolon, Saho, David. Rezerwowi: Gyorfi, Klsco, Papp, Tama, Martinez, Juanra, Bognar

Sporting CP: Marcao, Cary, Matos, Merlim, Cardinal. Rezerwowi: Sousa, Divanei, Diogo, Deo, Japa, Dieguinho, Cavinato, Varela, Fortino