Asysta Grosickiego! Dziesięć goli w meczu!

Remisem 5:5 zakończył się sobotni mecz Bristol City z Hull City w Championship, a Kamil Grosicki, który wszedł na boisko w 63. minucie, popisał się asystą przy golu Fraizera Campbella.

Grosicki złapał w kwietniu wiatr w żagle. Najpierw zdobył bramkę w wygranym przez Hull 4:0 meczu z z Queens Park Rangers, potem dołożył dwa gole w starciu z Burton Albion (5:0), a w sobotę zaliczył asystę w spotkaniu z Bristolem. Tylko w drugim z tych meczów Polak spędził na boisku 90 minut, w dwóch pozostałych wchodził na murawę w drugiej połowie. To kolejny dowód na to, że jest świetnym dżokerem.

W sobotę Polak pojawił się na boisku w 63. minucie, a w 87. obsłużył podaniem Campbella, który strzelił na 5:4 i wydawało się, że ustalił wynik spotkania. Na nieszczęście dla drużyny Grosickiego, sześć minut później wyrównał Joe Bryan, czym zatrzymał licznik goli w tym szalonym meczu na okrągłej dziesiątce. Po ostatnim gwizdku spotkanie na Twitterze skomentował piłkarz Hull David Meyler, który 90 minut przesiedział na ławce.

"To jeden z najbardziej szalonych meczów, jakie kiedykolwiek widziałem" - napisał Irlandczyk, po czym pochwalił Grosickiego za kolejną asystę dla Hull. W tym sezonie reprezentant Polski ma na koncie już dziewięć goli i pięć ostatnich podań w Championship.

Bristol City - Hull City 5:5 (2:1)

Bramki: Marlon Pack 37., Famara Diedhiou 40., 53, Bobby Reid 64., Joe Bryan 93. - Harry Wilson 16., 72., Frank Fielding 56. (sam.), Abel Hernandez 63., Fraizer Campbell 87.