Dookoła Kalifornii: Bernal wygrał szósty etap i wrócił na pozycję lidera

Kolumbijczyk Egan Bernal (Sky) wygrał w South Lake Tahoe szósty etap (196,5 km) i wrócił na pozycję lidera kolarskiego wyścigu Dookoła Kalifornii. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) uplasował się na ósmej pozycji, a w klasyfikacji generalnej jest szósty.

Bernal wyprzedził Brytyjczyków - o 1.28 Adama Yatesa (Mitchelton) i o 1.30 Tao Geoghegana Harta (Sky). Majka stracił do zwycięzcy 1.45.

Dwaj pozostali polscy zawodnicy grupy Bora-Hansgrohe, tj. Paweł Poljański i Maciej Bodnar zajęli odpowiednio 34. i 104. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Bernal ma przewagę 1.25 nad Amerykaninem Tejayem van Garderenem (BMC Racing) i 2.14 nad Kolumbijczykiem Danielem Martinezem (Education First). Majka traci 3.01 i jest sklasyfikowany na szóstej pozycji.

W ubiegłorocznej edycji Polak wygrał jeden z etapów, zaś w "generalce" był drugi, ustępując o 35 sekund George'owi Bennettowi (LottoNL-Jumbo) z Nowej Zelandii.

Zakończenie rywalizacji w Dookoła Kalifornii, który ma najwyższą rangę UCI World Tour, zaplanowano na sobotę.