Kapelus na parkietach PlusLigi spędził aż osiem lat! Urodził się 22 października 1982 roku we Lwowie na Ukrainie. Jego pierwszym klubem był Markochim Mariupol (2003-2006), a kolejne dwa lata spędził w Krymsoda Krasnoperekopsk. Doświadczony przyjmujący jest doskonale znany kibicom siatkówki w Polsce. Mierzący 191 cm siatkarz, debiutował na parkietach PlusLigi w 2008 roku w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. W kolejnych latach fani mogli podziwiać ukraińskiego siatkarza w Siatkarzu Wieluń, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle czy BBTS Bielsko-Biała. Ostatnie dwa sezony spędził w GKS Katowice.

 

Przez najbliższe dwa sezony Kapelus będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. - Negocjacje przebiegły dość szybko i bez większych problemów. Byłem pozytywnie zaskoczony, kiedy otrzymałem telefon od prezesa Tomasza Jankowskiego. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby zagrać w takim klubie, jak Indykpol AZS Olsztyn. Do tego wiele dobrego słyszałem o trenerze Roberto Santillim. Kiedy zadzwonił do mnie, nie miałem wątpliwości, że kolejny sezon spędzę w Olsztynie - powiedział.

 

- Mam wielką nadzieję, że uda mi się pomóc drużynie utrzymać równy poziom, który był prezentowany przez AZS w minionym sezonie. Moim największym marzeniem jest zdobycie medalu mistrzostw Polski z moim nowym zespołem! - dodał.

 

Drugą postacią, która będzie bronić barw Indykpolu AZS w sezonie 2018/2019 jest Gil. Urodził się on 25 stycznia 1997 roku w Kozach. Przygodę z siatkówką zaczynał w Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach. W swojej karierze występował w SMS PZPS Spała i Jastrzębskim Węglu. Gil mimo młodego wielu, na swoim koncie ma wiele osiągnięć w kategoriach młodzieżowych. Rozgrywający dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo Polski kadetów oraz mistrzostwo kraju juniorów i wicemistrzostwo Polski juniorów. W 2016 roku Gil wraz z kolegami z drużyny wywalczył złoty medal w rozgrywkach Młodej Ligi. Młody rozgrywający miniony sezon spędził w słoweńskim Calcit Kamnik, z którą zdobył srebrny medal w mistrzostwach kraju. Mistrz świata juniorów podpisał teraz roczny konrakt.

 

- Negocjacje nie trwały zbyt długo. Potrzebowałem tylko chwili do namysłu i bardzo szybko podjąłem decyzję o przenosinach do Olsztyna. Ważnym czynnikiem, który wpłynął na podpisanie kontraktu, była osoba Pawła Woickiego. Cieszę się, że będę mógł od niego wiele się nauczyć, zarówno pod względem technicznym, jak i taktycznym. Ponadto szkoleniowcem zespołu jest bardzo dobry trener Roberto Santilli, co pomogło podjąć mi decyzję o związaniu się z Indykpolem AZS Olsztyn - stwierdził.

 

- Radek Gil jest młodym i perspektywicznym zawodnikiem. Jest mistrzem świata juniorów i wierzę, że będzie wartościowym zmiennikiem Pawła Woickiego. Myślę, że doświadczenie nabyte przez Radka w Słowenii, będzie procentować w Indykpolu AZS. Sergiej z kolei jest doświadczonym zawodnikiem i takiego trener Roberto Santilli szukał do swojej koncepcji. Wiadomo, że Daniel Pliński zakończył swoją karierę, więc doświadczenie Sergieja na pewno nam się przyda - ocenił prezes Jankowski.