W środę Świątek wyeliminowała finalistkę styczniowego Australian Open. Wcześniej rozprawiła się z rozstawioną z "czwórką" Amerykanką Alexą Noel 7:6 (9-7), 6:1 i Łotyszką Daniele Vismane 6:1, 6:2.

 

W dwóch poprzednich edycjach French Open nastolatka z Warszawy zatrzymała się właśnie na ćwierćfinale. O pierwszy w karierze awans do czołowej czwórki zagra z rozstawioną z numerem 10 Japonką Yuki Naito.

 

Świątek zgłosiła się także do gry podwójnej. Razem z Amerykanką Caty McNally w środę późnym popołudniem rozpoczęły mecz 1/8 finału. Spotkanie z rozstawionymi z "dwójką" Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano i Chinką Xiyu Wang zostało przerwane w pierwszym secie przy stanie 2:2 z powodu deszczu.

 

W pierwszej rundzie juniorskich zmagań - w singlu i deblu - odpadła Stefania Rogozińska-Dzik. Wojciech Marek z kolei zatrzymał się na drugiej rundzie w grze pojedynczej, a w podwójnej przegrał mecz otwarcia. W singlu wystąpił także Daniel Michalski, który zakończył udział w imprezie na pierwszym etapie rywalizacji.