MŚ 2018: Mbappe najmłodszym strzelcem w finale od 60 lat!

Reprezentacja Francji pokonała w finale mistrzostw świata Chorwację 4:2 i po raz drugi w historii sięgnęła po złoty medal mundialu. Jednym ze strzelców bramek był Kylian Mbappe, który tym samym stał się najmłodszych zawodnikiem dokonującym tej sztuki od czasów legendarnego Brazylijczyka Pele.

19-letni Mbappe wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie w 65. minucie po świetnym uderzeniu z dystansu.  Było to jego czwarte trafienie na rosyjskim mundialu, bowiem wcześniej zdobył dublet w 1/8 finału w starciu z Argentyną oraz strzelił jedynego gola w meczu fazy grupowej przeciwko Peru.

Nastoletnia gwiazda Paris Saint Germain otrzymała nagrodę z rąk FIFA za najlepszego piłkarza turnieju młodego pokolenia.

Wciąż najmłodszym strzelcem gola w meczu finałowym mistrzostw świata pozostaje Brazylijczyk Pele, który ustrzelił dublet w wygranej rywalizacji 5:2 przeciwko Szwecji w 1958 roku. Miał wówczas 17 lat.