Liga Mistrzów: Gol Prijovicia na otarcie łez. Benfica rozbiła PAOK

PAOK Saloniki przegrał na własnym stadionie z Benficą 1:4 w rewanżowym spotkaniu rundy play-off Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu padł remis 1:1 i to Portugalczycy awansowali do fazy grupowej tych rozgrywek. Grecy prowadzili po golu Aleksandara Prijovicia, ale później bramki zdobywali już tylko przyjezdni.

Pierwsze spotkanie na Estadio da Luz zakończyło się remisem 1:1, mimo że to gospodarze przeważali i tworzyli więcej sytuacji. Benfica prowadziła po kontrowersyjnym rzucie karnym, a arbiter powinien wcześniej wskazać na wapno pod drugą bramką. Zespół z Lizbony w miniony weekend rozgrywał derby miasta ze Sportingiem. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. PAOK od zwycięstwa rozpoczął rozgrywki ligi greckiej, na wygraną liczył też w środowy wieczór.

Grecy rozpoczęli wyraźnie zmotywowani. Ruszyli do ataków i w 13. minucie otworzyli wynik spotkania. Kapitalnie rozegrany rzut wolny wykończył Aleksandar Prijovic. Benfica szybko jednak wyrównała. Dośrodkowanie z rożnego na gola zamienił Jardel. Po chwili było już 2:1 dla gości. Fatalny błąd popełnił bramkarz PAOK-u, Alexandros Paschalakis, który chcąc ratować piłkę przez rzutem rożnym wyłożył ją jednemu z rywali. Ten przejął futbolówkę i dał się jeszcze sfaulować ratującemu się golkiperowi. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a okazję wykorzystał Eduardo Salvio.

Jeszcze przed przerwą Benfica dobiła rywali. Pizzi wykorzystał podanie Franco Cerviego. PAOK w drugiej połowie potrzebował trzech bramek, co wydawało się zadaniem niemożliwym do wykonania. Dodatkowo niemal od razu po przerwie w polu karnym faulowany był Jardel, a drugą jedenastkę tego wieczoru wykorzystał Salvio. Piłkarze z Saloników wiedzieli, że sprawa awansu jest już rozstrzygnięta, ale mimo to cały czas atakowali. Brakowało im jednak skuteczności pod bramką rywali. Co więcej w 76. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Leo Matos i gospodarze musieli sobie radzić w dziesięciu. Grecy walczyli o drugiego gola, ale to wyraźnie nie był ich dzień. Benfica wygrała 4:1 i zameldowała się w fazie grupowej Ligi Mistrzów. PAOK zagra w Lidze Europy.

PAOK - Benfica 1:4 (1:3)

Bramki: Prijovic 13 - Jardel 20, Salvio 26-karny, 49-karny, Pizzi 39

PAOK: Alexandros Paschalakis - Leo Matos, Fernando Varela, Jose Angel Crespo, Vieirinha - Mauricio, Dimitris Pelkas, Jose Canas (Yevhen Shakhov 63') - Dimitris Limnios (Amr Warda 46'), Alaksandar Prijovic, Omar El Kaddouri (Chuba Akpom 76')

Benfica: Odisseas Vlachodimos - Andre Almeida, Ruben Dias, Jardel, Alex Grimaldo - Pizzi (Andrija Zivkovic 76')), Ljubomir Fejsa, Gedson Fernandes - Eduardo Salvio (Alfa Semedo 63'), Haris Seferovic (Joao Felix 85'), Franco Cervi

Żółte kartki: Matos, Mauricio, Varela, Shakhov - Almeida, Jardel

Czerwona kartka: Matos (za dwie żółte)

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.