Jagiellonia nowym liderem Ekstraklasy! Białostoczanie zdobyli Zabrze

Piłkarze Górnika Zabrze w niedzielnym spotkaniu przegrali na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1:3, chociaż to oni zdobyli pierwszą bramkę. Dzięki zwycięstwu nad zabrzanami podopieczni Ireneusza Mamrota zostali nowym liderem Ekstraklasy.

Zabrzanie bardzo szybko objęli prowadzenie. W 3. min. Igor Angulo - który otrzymał świetne podanie od Jesusa Jimeneza - dobrze zakończył kontrę swojego zespołu. Hiszpanowi w celnym strzale nie przeszkodził fakt, że uderzał z dosyć ostrego kąta.

Zespół Białegostoku najlepszą okazję do wyrównania w pierwszej połowie miał w 20. min. Jednak wówczas dwa razy pokazał klasę Tomasz Loska. Najpierw odbił piłkę po uderzeniu Mateusza Machaja, a następnie po strzale Romana Bezjaka.

Golkiper z Zabrza nie popisał się za to w 54. min. Wówczas z lewego skrzydła zagrał Guilherme Sitya, a Loska dał się uprzedzić Bezjakowi.

Osiem minut później Jagiellonia wyszła na prowadzenie. W tym przypadku bramkarz Górnika przepuścił piłkę do siatki po strzale z ok. 30 m Arvydasa Novikovasa.

Zabrzanie próbowali odwrócić losy spotkania, zaczęli atakować z większym animuszem. Jednak to Jagiellonia postawiła kropkę na „i”. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry ładnym, technicznym i celnym strzałem popisał się Przemysław Frankowski.

W zespole Górnika zabrakło w niedzielę Szymona Żurkowskiego. Co prawda ten podstawowy pomocnik wrócił do treningów po kontuzji, ale najwyraźniej szkoleniowiec zabrzan uznał, że piłkarz nie jest gotów do ekstraklasowej rywalizacji.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:3 (1:0)

Bramki: Angulo 3 - Bezjak 54, Novikovas 62, Frankowski 89

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Przemysław Wiśniewski (58. Daniel Smuga), Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz - Konrad Nowak (46. Adam Wolniewicz), Szymon Matuszek, Maciej Ambrosiewicz (79. Marcin Urynowicz), Jesus Jimenez - Kamil Zapolnik, Igor Angulo

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya - Arvydas Novikovas (76. Mile Savkovic), Martin Pospisil, Mateusz Machaj (73. Karol Świderski), Bartosz Kwiecień, Przemysław Frankowski - Roman Bezjak (90+2. Patryk Klimala)

Żółte kartki: Suarez, Gryszkiewicz, Smuga - Kwiecień, Novikovas, Savkovic

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 11963