PlusLiga: Jastrzębski Węgiel rozgromił Trefla Gdańsk

W spotkaniu otwierającym 7. kolejkę PlusLigi Jastrzębski Węgiel wygrał 3:0 z Treflem Gdańsk. Jedynie w pierwszym secie goście dotrzymywali kroku gospodarzom, dwie kolejne partie zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych Ferdinando De Giorgiego.

Pierwszy set rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy (8:2). W dalszej części gdańszczanie zmniejszyli różnicę (12:10, 17:15, 19:17), jednak w kluczowych momentach mylili się w polu zagrywki. Dopiero w końcówce, po dwóch asach Piotra Nowakowskiego udało się przyjezdnym złapać kontakt (23:22). Dwa ostatnie punkty padły jednak łupem gospodarzy. Najpierw skutecznie zaatakował Julien Lyneel, a po chwili błąd popełnił Marcin Janusz (25:22).

W drugiej partii wyrównaną walkę oglądaliśmy do stanu 8:8, później znów gospodarze przejęli inicjatywę. Skuteczność w ataku i dobry blok plus fatalne przyjęcie i błędy własne siatkarzy Trefla, pozwoliły jastrzębianom zbudować znaczącą przewagę (19:13) i kontrolować sytuację w końcówce. Christian Fromm skutecznym atakiem zakończył tego jednostronnego seta (25:16).

Trzecia odsłona również toczyła się przy przewadze gospodarzy (8:5, 13:9). W środkowej części gdańszczanie złapali kontakt z rywalami (14:13, 16:15), później oglądaliśmy jednak serię skutecznych w kontrataku jastrzębian. Gospodarze wygrali siedem piłek z rzędu, co praktycznie przesądziło o losach seta (23:15). Lyneel wywalczył piłkę meczową (24:16), a spotkanie atakiem z lewego skrzydła zakończył Dawid Konarski (25:18).

Najwięcej punktów:  Dawid Konarski (17), Julien Lyneel (13) – Jastrzębski Węgiel; Maciej Muzaj (12) – Trefl. MVP: Dawid Konarski.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Dawid Konarski, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Piotr Hain, Julien Lyneel, Christian Fromm – Jakub Popiwczak (libero) oraz Paweł Rusek, Jakub Bucki.
Trefl: Maciej Muzaj, Marcin Janusz, Piotr Nowakowski, Patryk Niemiec, Ruben Schott, Nikola Mijailovic – Maciej Olenderek (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Wojciech Grzyb, Michał Kozłowski, Fabian Majcherski (libero).