Puchar Europy: Porażka Arki Gdynia po nierównej grze

Koszykarze Arki przegrali w Zagrzebiu z Cedevitą 87:94 (19:18, 15:26, 30:19, 23:31) w ósmym występie w Pucharze Europy. Dobra gra w dwóch kwartach i zdecydowanie gorsza w pozostałych sprawiła, że gdynianie ponieśli już siódmą porażkę w grupie B. Na słowa uznania zasłużył Josha Bostic, który zdobył 28 punktów.

Dwie dobre kwarty w wykonaniu Arki to zdecydowanie za mało, choć w klubie rozrywki Eurocup postanowiono traktować już tylko jako poligon doświadczalny i okazję do zdobywania doświadczenia. Awans do kolejnej rundy już od dłuższego czasu jest bowiem nieosiągalny.

Koszykarze z Gdyni dobrze zaczęli środowe spotkanie, później jednak gra się wyrównała i pierwsza kwarta zakończył się wynikiem 19:18 dla gości. W drugiej zaczęli dominować gracze z Zagrzebia, a gdynianie nie radzili sobie w grze pod koszami, tak w obronie jak i w ataku.

Z gry został zupełnie wyłączony Robert Upshaw, gospodarze przyspieszyli i do przerwy prowadzili 44:34.

W trzeciej kwarcie koszykarze Arki zaskoczyli rywali, grali szybko, dokładnie i co najważniejsze skutecznie. Zdobyli aż 30 punktów, przy zaledwie 19 Cedevity i goście znów prowadzili. Nie udawało się jednak odskoczyć rywalom i przed ostatnią częścią gry wszystko było możliwe. Rozpoczęła się ona przy jednopunktowym prowadzeniu polskiej drużyny.

Niestety stało się to, do czego Arka już przyzwyczaiła swoich kibiców. W końcówkach meczu koszykarzom zwyczajnie zaczyna brakować sił. Co za tym idzie grają niedokładnie, mozolnie, ich rzuty są niecelne i często zdarzają im się straty. Nie istnieje też gra obronna, co w środę zawodnicy z Zagrzebia skrzętnie wykorzystali.

Cedevita Zagrzeb - Arka Gdynia 94:87 (18:19, 26:15, 19:30, 31:23)

Cedevita Zagrzeb: Justin Cobbs 28, Jacob Pullen 18, Andrija Stipanovic 12, Marko Banic 12, Elgin Cook 9, James Bell 8, Ivan Ramljak 3, Toni Katic 2, Jakov Mustapic 2, Karlo Zganec 0, Domagoj Bosnjak 0.

Arka Gdynia: Joshua Bostic 28, Robert Upshaw 14, James Florence 11, Jakub Garbacz 9, Adam Łapeta 9, Krzysztof Szubarga 7, Marcel Ponitka 6, Deividas Dulkys 3, Dariusz Wyka 0.