PŚ w biegach: 17-letnia Skinder w ćwierćfinale sprintu

17-letnia Monika Skinder zajęła 29. miejsce w eliminacjach i awansowała - jako jedyna reprezentantka Polski - do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną w sobotnich zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Dreźnie. Odpadł m.in. Maciej Staręga.

Najlepszy czas uzyskała Szwedka Hanna Falk - 3.41,85, która wyprzedziła o 0,49 s Amerykankę Sophie Caldwell i o 0,80 swoją rodaczkę Stinę Nilsson. W czołowej szóste są cztery Szwedki.

Skinder zajęła 29. miejsce ze stratą 12,39 do Falk. Izabela Marcisz była 32., a do awansu (kwalifikowało się 30 zawodniczek) zabrakło jej 0,85 s. Pozostałe Polki na dalszych lokatach - Urszula Łętocha 42., a Weronika Kaleta 49.

Wśród mężczyzn najlepszy był Włoch Federico Pellegrino - 3.21,12. Za nim uplasowali się Brytyjczyk Andrew Young (3.21,59) i Rosjanin Gleb Retiwicz (3.22,39).

Staręga był 33. (3.28,55), zaś do 30. Niemca Sebastiana Eisenlauera stracił nieco ponad pół sekundy.

Początek rywalizacji w 1/4 finału (1,6 km) o godz. 13.20.