Klub ze stolicy Anglii, aby dobrze zaprezentować się w międzynarodowym towarzystwie skupił na przygotowaniach. Zawodnicy, oprócz ciężkiej pracy na treningach, swoje umiejętności i formę sprawdzali podczas ostatnio rozgrywanych meczów na rodzimych parkietach.

 

– W ramach przygotowań do mistrzostw NEVZA rozegraliśmy kilka meczów: w lidze oraz ćwierćfinał Pucharu Anglii. W obu spotkaniach pokazaliśmy sporo momentów bardzo dobrej siatkówki, jednak nadal możemy zauważyć, że brakuje nam konsekwencji w tym, co robimy. Wynika to z faktu, że staramy się bawić siatkówką na boisku i grać w sposób, który oznacza, że podejmujemy ryzyko – skomentował trener IBB Polonii Londyn, Simon Loftus.

 

Przeciwnicy, z którymi zmierzy się londyński klub nie należą do najłatwiejszych. W pierwszej kolejności ekipa z Wysp zgra z duńskim klubem – BK Marienlyst, który w ich rodzimej lidze zajmuje pozycję lidera tabeli. Następnie powalczy przeciwko ekipie z Islandii – KA.

 

– Myślę, że w pierwszej kolejności trafiliśmy na trudnego przeciwnika, którym jest drużyna Marienlystem. W zależności od tego, jak zaprezentujemy się przeciwko tak dobremu zespołowi, jakim są Duńczycy, będziemy mogli ocenić nasze szanse i to jak daleko możemy się posunąć w tych zawodach – dodał trener.

 

Na nadchodzące mistrzostwa oraz możliwość sprawdzenia i konfrontacji swoich umiejętności i formy z zagranicznymi klubami oczekuje cały klub.

 

– Klub, personel i gracze są naprawdę podekscytowani perspektywą gry przeciwko europejskim przeciwnikom, zwłaszcza mając w świadomości spektakularny sukces na europejskiej arenie sprzed kilku sezonów – zakończył Loftus.

 

Turniej jest kolejnym wyzwaniem stołecznego klubu, który stara się budować potęgę siatkówki na Wyspach Brytyjskich i zakorzenić na stałe Londyn na mapie świata tejże dyscypliny. Dlatego fanów sportu zachęca się do śledzenia tych zmagań i dopingowania siatkarzy w walce o kolejne sukcesy.

 

Terminarz meczów IBB Polonii Londyn w grupie B:

 

2019-02-08: IBB Polonia Londyn – BK Marienlyst (godzina 20.15)
2019-02-09: IBB Polonia Londyn – KA (godzina 12.15).

 

Terminarz meczów NEVZA Club Championships 2019

 

Nie jest to pierwszy występ londyńczyków w zmaganiach międzynarodowych. Uprzednio, w sezonie 2016/17 IBB Polonia wzięła udział w rozgrywkach o Puchar CEV Challenge, które zakończyła historycznym, spektakularnym dla brytyjskiej siatkówki wynikiem. Natomiast w poprzednim sezonie klub także walczył w mistrzostwach o Puchar NEVZA, jednak musiał uznać wyższość przeciwników i turniej zakończył na fazie grupowej.