Liga Europy: Gol Zielińskiego, asysta Milika! Napoli pewnie ograło FC Zurich

Reprezentanci Polski mieli spory udział w zwycięstwie Napoli w meczu 1/16 finału Ligi Europy. W spotkaniu przeciwko FC Zurich gola strzelił Piotr Zieliński, a asystę zaliczył Arkadiusz Milik. Włosi wygrali 3:1.

Piłkarze z Neapolu z pewnością woleliby mieć wolne czwartki, ale rywalizacja w trudnej grupie Ligi Mistrzów (z PSG, Liverpoolem oraz Crveną zvezdą) zakończyła się nie po ich myśli. Trzecie miejsce oznaczało przeniesienie do Ligi Europy. W czwartkowy wieczór w pierwszym składzie wybiegli Zieliński oraz Milik.

Piłkarze Napoli byli zdecydowanym faworytem, choć spotkania wyjazdowe nie są ich mocną stroną. Z ostatnich pięciu wygrali tylko jedno! Strzelili w tym czasie tylko jednego gola, dlatego dwie bramki zdobyte przed przerwą mogły ucieszyć włoskich fanów. Swoje zrobił Milik, który w 12. minucie wykorzystał błąd bramkarza Yanicka Brechera i świetnie obsłużył Lorenzo Insigne. Włochowi pozostało tylko wpakować piłkę do siatki.

Drugą bramkę zdobył Jose Callejon, wykorzystując dośrodkowanie Kevina Malcuita. Goście mieli dużą przewagę i tymi dwoma bramkami praktycznie rozstrzygnęli losy dwumeczu. Po przerwie Napoli zdjęło nogę z gazu, ale nadal stwarzało sytuacje. Gdyby Callejon szybciej oddał strzał lub chociaż podał Milikowi, to może wynik byłby wyższy. Zresztą Polak też miał kolejną okazję, ale jego uderzenie obronił Brecher.

Nie trafił Milik, to trafił inny z Biało-Czerwonych! Callejon zagrał do Zielińskiego, który przyjął spokojnie piłkę, kolejnym kontaktem położył dwóch rywali, by na koniec wyprowadzić gości na trzybramkowe prowadzenie. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie Benjamina Kololliego z rzutu karnego.

Zurich - Napoli 1:3 (0:2)
Bramki: Kololli 83 - Insigne 12, Callejon 21, Zieliński 77

Zurich: Yanick Brecher - Alain Nef,  Umaru Bangura, Andreas Maxso - Joel Untersee, Hekuran Kryeziu, Toni Domgjoni (46. Antonio Marchesano), Levan Kharabadze - Adrian Winter (67. Assan Ceesay), Stephen Odey (80. Salim Khelifi), Benjamin Kololli.

Napoli: Alex Meret - Kevin Malcuit, Nikola Makismovic, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam (76. Sebastiano Luperto) - Fabian Ruiz, Allan (60. Amadou Diawara), Piotr Zieliński - Jose Callejon, Arkadiusz Milik, Lorenzo Insigne (68. Adam Ounas).

Żółte kartki: Untersese, Kryeziu, Nef - Ghoulam, Diawara, Maksimovic.

TERMINARZ I WYNIKI LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.