Już pierwsza partia środowego meczu padła łupem Niemców. Gospodarze berlińskiego turnieju kwalifikacyjnego do IO w Rio de Janeiro po pewnym zwycięstwie z Belgami (3:0) tym razem skutecznie rozprawili się z reprezentantami Serbii. W tym secie nasi zachodni sąsiedzi wygrali 25:20.

 

Szalony rozgrywający! Sforsował barierki, żeby odbić piłkę (WIDEO)

 

W drugiej odsłonie meczu Serbowie od początku ruszyli do ataku. Siatkarze szkoleniowca Nikoli Grbicia dzielnie walczyli o zwycięstwo, ale w grze na przewagi lepsi byli ponownie Niemcy, którzy triumfowali 26:24.

 

Grozer, Schwarz, Kaliberda i koledzy trzecią partię rozpoczęli od mocnego uderzenia i praktycznie od pierwszych minut gry utrzymywali trzypunktową przewagę. Waleczni Serbowie bili się jednak jak lwy doprowadzając w końcu do remisu 15:15. Od tego momentu mecz toczył się punkt za punkt. A że na kłopoty najlepszy jest Georg Grozer, który kolejny raz był motorem napędowym Niemców, to włączył on drugi bieg i dzięki jego świetnej postawie Die Mannschaft zwyciężył ostatniego seta do 20.


Po wygranej z Serbią Niemcy są liderem grupy A mając na koncie komplet punktów – 6. Polska zajmuje aktualnie drugie miejsce. Przed biało-czerwonymi mecz z Belgią, który odbędzie się w czwartek o 15.00.

 

Niemcy – Serbia 3:0 (25:20, 26:24, 25:20)