Rekord skoczni w Bad Mitterndorf pobity przez Prevca! Polacy w trzydziestce

Zimowe
Rekord skoczni w Bad Mitterndorf pobity przez Prevca! Polacy w trzydziestce
fot.PAP/EPA

Dawid Kubacki jest 18., Stefan Hula 20., a Klemens Murańka 21. po pierwszym konkursie indywidualnym mistrzostw świata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf. Prowadzi Słoweniec Peter Prevc, który uzyskał 243 m i pobił rekord obiektu.

Poprzedni najlepszy wynik 237,5 m należał do Niemca Severina Freunda, ale przed Prevcem poprawił go również piąty po pierwszej serii Japończyk Noriaki Kasai - 240,5 m. Prevc "przeskoczył" japońskiego weterana o kolejne 2,5 m i zgromadził 220,0 punktów.

 

Były trener Stocha: Kamil powinien wziąć przykład z Małysza

 

Kubacki uzyskał 208,0 m (173,4 pkt), Hula pokonał 202,5 m (164,5 pkt), a Murańka - 198,0 m (163,9 pkt). Kamil Stoch pożegnał się z rywalizacją już w czwartkowych kwalifikacjach. Był jednym z zaledwie pięciu skoczków, którzy ich nie przebrnęli.

 

Złe wieści spłynęły w piątek na ekipę austriacką. Okazało się bowiem, że pełniący rolę przedskoczka Lukas Mueller, który dzień wcześniej uległ poważnemu wypadkowi w serii testowej, ma złamane dwa kręgi odcinka piersiowego kręgosłupa i nie może ruszać nogami. Nie jest to diagnoza ostateczna, ale prognozy na razie nie są korzystne dla złotego medalisty mistrzostw świata juniorów z 2009 roku.

 

Mueller miał podczas lotu problem ze sprzętem, w wyniku czego stracił kontrolę nad lewą nartą i uderzył z dużą siłą o zbocze. Był operowany w szpitalu w Grazu i, jak informują lekarze, trzeba będzie poczekać kilka lub kilkanaście miesięcy, aby zorientować się czy 23-latkowi wróci czucie w nogach. Austriak jest przytomny i oddycha samodzielnie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze