Jasińska druga w wyścigu kolarskim w Argentynie

Małgorzata Jasińska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu kolarskiego Tour de San Luis w Argentynie. Zwyciężyła Amerykanka Katie Hall, do której mistrzyni Polski straciła 20 sekund.

Na ostatnim, szóstym etapie, ze startem i metą w San Luis (79 km), stolicy prowincji o tej samej nazwie, Jasińska uplasowała się po finiszu z peletonu na trzeciej pozycji. Zawodniczka włoskiej ekipy Ale Cipollini była również trzecia na trzecim i piątym odcinku.

Froome przedłużył kontrakt z zespołem Sky

Jasińska dorzuciła w Argentynie 127 punktów dla kraju w kwalifikacjach olimpijskich. Dzięki temu Polska awansowała w rankingu na piąte miejsce, co daje możliwość wystawienia na igrzyskach w Rio de Janeiro czterech zawodniczek. O tym, ile ich ostatecznie wystartuje w Brazylii, zdecyduje klasyfikacja UCI z 31 maja.