PZPN zdecydował o sposobie dystrybucji biletów na Euro 2016

Piłka nożna
PZPN zdecydował o sposobie dystrybucji biletów na Euro 2016
fot. Cyfrasport

Polski Związek Piłki Nożnej na wtorkowym posiedzeniu zarządu zdecydował o sposobie dystrybucji biletów na mecze reprezentacji Polski w finałach mistrzostw Europy 2016.

- Chcieliśmy uwzględnić interesy wszystkich kibiców, zarówno tych, którzy są członkami Klubu Kibica, jak i wszystkich pozostałych fanów naszej drużyny narodowej. W związku z tym, że liczba zapisów polskich kibiców jest dużo większa od ilości dostępnych wejściówek, polska federacja zgłosiła do UEFA propozycję, aby 20 procent przyznanej puli biletów na dany mecz reprezentacji trafiło do posiadaczy Karty Kibica, a 80 procent biletów zostało przydzielonych do pozostałej grupy kibiców, którzy wyrazili chęć zakupu wejściówek na mecze biało-czerwonych we Francji. Zaproponowany podział jest wynikiem analizy sprzedaży biletów podczas wszystkich meczów eliminacyjnych Euro 2016 - poinformował Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

 

Boniek o meczu z Holandią: Robbena się nie przestraszymy

 

Z informacji uzyskanych od UEFA wynika, że o bilety aplikowało ponad 100 tysięcy polskich kibiców, którzy łącznie wyrazili chęć zakupu 360 tysięcy wejściówek na mecze grupowe reprezentacji Polski. Niecałe 10 tysięcy osób, które złożyły wnioski o bilety na Euro 2016, to członkowie Klubu Kibica.

 

Największym zainteresowaniem wśród Polaków cieszył się drugi mecz fazy grupowej z Niemcami, który rozegramy 16 czerwca 2016 o godzinie 21:00 na Stade de France (Saint-Denis). Na to starcie zostały złożone wnioski łącznie na ponad 120 tysięcy biletów.

 

Terminarz meczów reprezentacji Polski w fazie grupowej:

 

Polska - Irlandia Północna 12 czerwca 2016, Nicea, godzina 18:00

Niemcy - Polska 16 czerwca, Saint Denis, godzina 21:00

Ukraina - Polska 21 czerwca, Marsylia, godzina 18:00

MC, laczynaspilka.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze