EHF Euro 2016: Daniec wystąpi w krakowskiej Stefie Kibica

Piłka ręczna
EHF Euro 2016: Daniec wystąpi w krakowskiej Stefie Kibica
fot. PAP

Polscy kibice oglądający w Tauron Arenie Kraków mecze ME piłkarzy ręcznych z udziałem Polaków powinni mieć bilety tańsze o 50 procent, ponieważ prawie cały czas stoją - żartobliwie proponuje Marcin Daniec, który wystąpi w krakowskiej Strefie Kibica 28 stycznia.

"Miejsca stojące zawsze są tańsze" - powiedział PAP Daniec, który jest absolwentem krakowskiej AWF i często w swoich programach artystycznych nawiązuje do zdarzeń z aren sportowych.

 

Co Syprzak robił u fizjoterapeuty? Grał! (WIDEO)

 

Jest w nich miejsce także dla piłki ręcznej, np. do słynnych słów byłego selekcjonera polskiej reprezentacji Bogdana Wenty („tylko spokojnie, mamy dużo czasu”). Teraz potencjalnym tematem są „spokojne” zwycięstwa biało-czerwonych jedną bramką.

 

Polacy w pierwszej fazie turnieju pokonali Serbię (29:28), Macedonię (24:23) oraz Francję (31:25).

 

„W przypadku dwóch pierwszych spotkań z udziałem naszych na mistrzostwach Europy mogliśmy mówić o elementach kabaretowych. Jednak gdy rozmawiamy o meczu z Francją, to jakby o Carnegie Hall, nie ma całkowicie do czego się przyczepić. O takich mistrzach w kabarecie się nie mówi” – powiedział artysta.

 

Żartując zarzuca on trenerowi drużyny narodowej Michaelowi Bieglerowi, że specjalnie tak prowadzi drużynę, aby mecze nie miały spokojnego przebiegu. Dzięki temu kibice mogą się zawsze poczuć jakby oglądali film nakręcony przez Alfreda Hitchcocka i do hali idą jak po ciepłe bułeczki.

 

„Nawet w spotkaniu z Francją był taki moment, że rywale prawie nas dogonili. Mój teść z nerwów musiał pójść do ogrodu, a reszta rodziny paść na kolana, aby odmawiać modlitwę. Na szczęście końcówka była kosmiczna w wykonaniu naszych. Panie Karolu (Bielecki – PAP) życzę sobie, aby taką formę miał pan przynajmniej do igrzysk olimpijskich” – dodał Daniec.

 

Przyznał, że nie będzie mu przykro gdy polscy piłkarze ręczni do końca będą grać świetnie i nie dadzą mu okazji na tworzenie skeczy o ich występach. „Wolę taki wariant” - podkreślił.

 

Marcin Daniec wystąpi w Krakowskiej Strefie Kibica 28 stycznia o godz. 18.

 

Przez cały czas trwania turnieju, czyli do 31 stycznia, strefa na krakowskim Małym Rynku jest czynna w godz. 14-23 (wyjątek stanowi ostatni dzień turnieju, wspólne oglądanie rozpocznie się wtedy o godzinie 12). Wstęp jest darmowy.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie