PlusLiga: Siatkarze AZS Politechniki nie dojechali na mecz?

Nieczęsto na parkietach PlusLigi zdarzają się podobne deklasacje. W premierowej odsłonie spotkania 14. kolejki siatkarze Cuprum Lubin zmiażdżyli AZS Politechnikę Warszawską. Obserwując początkowe fragmenty tej konfrontacji możemy zadać pytanie, czy siatkarze ze stolicy nie dojechali na mecz?

Pierwszy set spotkania 14. kolejki PlusLigi to absolutna dominacja siatkarzy z Lubina. Goście mieli problemy z przyjęciem zagrywek i ze skończeniem ataku... Gospodarze rozpoczęli od serii czterech wygranych akcji (asem serwisowym w tej części seta popisał się Marcin Możdżonek), później serię lubinian przerwał co prawda Guillaume Samica, ale była to jedyna wygrana przez "Inżynierów" akcja przed pierwszą przerwą techniczną (8:1).

PlusLiga na półmetku

W środkowej części seta, mimo roszad ze strony Jakuba Bednaruka, było niewiele lepiej, stąd przewaga gospodarzy na drugiej przerwie 16:4. W końcówce tej odsłony, pewni zwycięstwa siatkarze Cuprum pozwolili rywalom odrobić kilka punktów, dzięki czemu ekipa ze stolicy przekroczyła wstydliwą granicę dziesięciu punktów. Ostatecznie gospodarze wygrali tę partię 25:13.

Miażdżąca przewaga Cuprum w załączonym materiale wideo.