Euro 2016: Steaua Bukareszt odmawia reprezentacji Rumunii

Piłka nożna
Euro 2016: Steaua Bukareszt odmawia reprezentacji Rumunii
fot. PAP
Angel Iordanescu

Steaua Bukareszt nie zgodziła się zwolnić sześciu piłkarzy na rozpoczęte w poniedziałek zgrupowanie reprezentacji Rumunii i mecze towarzyskie poza oficjalnymi terminami FIFA. Według selekcjonera Angela Iordanescu, to pierwszy etap przygotowań do mistrzostw Europy.

Iordanescu powołał na zimowe zgrupowanie w Turcji sześciu zawodników mistrza kraju: bramkarza Florina Nitę, obrońców Paula Pappa i Alina Toscę, a także pomocników Alexa Chipciu, Adriana Popę i Mihaia Pintiliego.

 

Steaua zgodziła się w końcu puścić na zbiórkę drużyny narodowej trzech piłkarzy, ale Iordanescu zaznaczył, że "nie ma miejsca na kompromisy".

 

"Wszyscy albo żaden. Postępowanie Steauy jest nie fair. Musimy wszyscy szanować reprezentację, która zagra w Euro 2016" - powiedział szkoleniowiec.

 

Decyzja Steauy wywołała również nerwowe reakcje władz innych klubów, z których wywodzą się kadrowicze, m.in. prezes Pandurii Targu-Jiu Narcis Raducan poinformował, że jeżeli zawodnicy ekipy z Bukaresztu nie stawią się natychmiast na zgrupowaniu, on wezwie do powrotu swoich piłkarzy.

 

Rumunia zagra w grupie A mistrzostw Europy z Francją, Albanią i Szwajcarią. W rozpoczynających się jesienią eliminacjach mundialu będzie jednym z rywali reprezentacji Polski.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze