Kuriozalna kontuzja Bieńka. Naderwał mięsień przy serwisie (WIDEO)

Środkowy Effectora Kielce oraz reprezentacji Polski Mateusz Bieniek będzie pauzował przez najbliższe trzy tygodnie. 21-latek naderwał we wtorkowym, przegranym meczu PlusLigi z Łuczniczką Bydgoszcz (2:3) mięsień dźwigacza łopatki. Kontuzji doznał... zagrywając piłkę na stronę przeciwnika.

21-letni zawodnik zszedł z parkietu w połowie trzeciego seta. Chwilę wcześniej stanął w polu serwisowym i wwykonał z pozoru "najnormalniejszą" zagrywkę świata. Okazało się jednak, że przy feralnym serwisie uszkodził mięsień łopatki, co widać na wideo, gdzie Bieniek trzyma się za tą część ciała.

Miguel Angel Falasca trenerem reprezentacji Czech!

Resztę spotkania zawodnik Effectora przesiedział na ławce rezerwowych. W środę pojechał na konsultację medyczną do Łodzi. – Czeka mnie trzytygodniowa przerwa, ale i tak się cieszę, że tylko tyle. Usłyszałem od lekarzy, że przy tego typu urazach mogłem bardzo łatwo bardziej uszkodzić mięsień – powiedział Bieniek.

Pechowy serwis w załączonym materiale wideo.