MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polacy na ósmym miejscu w zawodach drużynowych

Polscy łyżwiarze szybcy zajęli ostatnie, ósme miejsce w zawodach drużynowych mistrzostw świata w podmoskiewskiej Kołomnie. Wygrali Holendrzy, przed Norwegami i Kanadyjczykami.

Biało-czerwoni startowali w składzie: mistrz olimpijski z Soczi (2014) na 1500 m Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański. Wcześniej w piątek reprezentanci Polski zrezygnowali z udziału w rywalizacji na dystansie 1500 m, bowiem postanowili skoncentrować się na "drużynówce". Liczyli, że tak jak trzy lata temu w Soczi znów zdobędą medal.

MŚ w łyżwiarstwie szybkim: 15. złoty medal Czeszki Sablikovej

Polscy panczeniści biegli w ostatniej parze z Koreańczykami, więc znali wyniki wszystkich rywali. Od początku klasyfikowani byli na ósmej lokacie, tylko jeden międzyczas wskazywał na siódmą pozycję, a więc dużo poniżej oczekiwań. Ostatecznie podopieczni trenera Wiesława Kmiecika z nikim nie wygrali. Do zwycięzców Holendrów, którzy wywalczyli złoto już po raz ósmy, stracili 7,76 s.

W sobotę w Kołomnie odbędą się m.in. zawody kobiet, z udziałem Polek.