"Mecz sezonu" we Włoszech dla Juventusu. "Stara Dama" nowym liderem!

W meczu dwóch najlepszych ekip tego sezonu włoskiej Serie A Juventus Turyn wygrał na własnym stadionie z Napoli 1:0. Spotkanie zapowiadane jako starcie o mistrzostwo Włoch przez długi okres czasu nie dostarczało bramek. W samej końcówce niezwykle ważne trzy punkty dał ”Bianconerim” Simone Zaza. Podopieczni Massimiliano Allegriego zepchnęli Napoli z pozycji lidera.

Obie ekipy przed tym spotkaniem były w lidze nie do zatrzymania. Juventus wygrał 14 kolejnych meczów i do rekordu ligi Interu Mediolan brakowało mu zaledwie trzech wygranych (co ciekawe, w przypadku dwóch wygranych, mecz numer 17 Juve zagra właśnie z Interem). W równie świetnej formie są podopieczni Maurizio Sarriego, którzy nie stracili choćby punktu w ośmiu spotkaniach Serie A z rzędu.

Największy pechowiec w talii Guardioli znowu kontuzjowany!

W tabeli, lider z Neapolu miał dwa oczka więcej od ”Starej Damy” . 56 punktów to w ogromnej mierze zasługa Gonzalo Higuaina, który zdobył w tym sezonie już 24 gole w lidze. Juventus zapewne już byłby na pierwszym miejscu jednak fatalny początek sezonu sprawił, iż piłkarze Massimiliano Allegriego musieli gonić czołówkę. Spotkanie w Turynie zdaniem wielu miało rozstrzygnąć kwestie zdobycia scudetto w tym sezonie.

Juventus przystąpił do meczu osłabiony brakiem Mario Mandzukicia, Giorgio Chielliniego oraz Martina Caceresa. Do składu ”Bianconerich” powrócił za to Sami Khedira. Najbardziej jednak elektryzował pojedynek najlepszych strzelców - Higuaina z Paulo Dybalą. Włoskie media porównywały ich nawet z byłymi legendami obu zespołów – Diego Maradoną (Napoli) oraz Michelem Platinim (Juventus).

Pierwsza połowa to dobra, zdecydowana gra obronna obu zespołów. Juventus starał się długo rozgrywać piłkę, a goście z Neapolu nastawili się na kontry. W końcowych minutach swoje okazje miało Napoli. Najbliżej oddania strzału był Higuain, lecz piłkę z jego głowy, dosłownie czubkiem buta, zdjął Leonardo Bonucci. Gdyby nie interwencja Włocha przyjezdni zapewne już by prowadzili.

Żadna ze stron nie chciała się otworzyć i agresywniej zaatakować. Pierwszą dobrą okazję dla Juve stworzył duet Paul Pogba – Dybala. Pierwszy podawał, a drugi minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Pepe Reiny. Remis utrzymywał się aż do 88. minuty. Wtedy to wprowadzony w drugiej połowie Simone Zaza dał upragnione zwycięstwo Juventusowi. Tym samym „Stara Dama” awansowała na pozycję lidera Serie A i odniosła już piętnaste zwycięstwo z rzędu w lidze.

Juventus Turyn - Napoli 1:0 (0:0)

Bramka: Zaza 88'