Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia Lubin!

Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 2:0. "Miedziowi" popsuli jubileusz trenera Romualda Szukiełowicza, który na ławce trenerskiej Śląska zasiadł po raz setny. Bramki zdobyli Łukasz Piątek i Jarosław Kubicki.

Spotkanie z Zagłębiem Lubin było do trenera Śląska Romualda Szukiełowicza setnym meczem na ławce trenerskiej wrocławian. Najlepszym prezentem na jubileusz miało być zwycięstwo w derbach Dolnego Śląska. Zadanie trudne, gdyż lubinianie wygrali ostatnie dwa spotkania i w tabeli zajmowali wysoką pozycję.

Górnik Łęczna kolejną ofiarą Termaliki!

Dobrą formę podopieczni Piotra Stokowca potwierdzili już w pierwszej połowie. Fatalny błąd popełnił bramkarz Mariusz Pawełek, który wybił piłkę wprost pod nogi Łukasza Piątka. Piłkarz Zagłębia przejął piłkę przed polem karnym i precyzyjnym strzałem nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Po 14 minutach było już 2:0. Podwyższył Jarosław Kubicki. Wrocławianie atakowali jednak w pierwszej połowie nie mieli pomysłu na przechytrzenie defensywy gości.

Goście mieli dwubramkową przewagę i lekko cofnęli się do defensywy. W drugiej połowie tempo meczu spadło, a gra się zaostrzyła. Żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej sytuacji. Zagłębie wygrało trzeci mecz z rzędu i w ligowej tabeli jest już na piątym miejscu. Śląsk ma tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 0:2 (0:2)

Bramki: Piątek 2, Kubicki 14

Śląsk: Pawełek - Tyszczenko, Kokoszka, Dwali, Pawelec - Kiełb (82. Ostrowski), Hateley, Hołota, Morioka (46. Paraiba), Pich - Biliński (69. Kaczmarek).

Zagłębie: Polacek - Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra - Woźniak, Kubicki, Starzyński (82. Rakowski), Piątek, Janoszka (76. Janus) - Piątek (88. Papadopulos

Żółte kartki: Śląsk: Kaczmarek, Kokoszka, Paraiba. Zagłębie: Woźniak, Janus.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 12 443.