Oficjalnie: Memoriał Wagnera odbędzie się w Tauron Arenie Kraków

Siatkówka

W czwartek podpisano umowę na organizację w Tauron Arenie Kraków w dniach 17-19 maja siatkarskiego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Polacy zmierzą się z Belgami, Bułgarami i Serbami.

Nieznany jest jeszcze dokładny terminarz 14. edycji memoriału. Wiadomo tylko, że podopieczni Stephane'a Antigi w każdym dniu będą rywalizować w drugim meczu.

 

To będzie ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed wylotem do Tokio na turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio de Janeiro. - Mieliśmy dwa podejścia - jesienią w Tokio nam się nie udało, potem był szczęśliwy turniej interkontynentalny w Berlinie. Zajęliśmy tam trzecie miejsce i dlatego mamy prawo grania w majowej imprezie. Nasi zawodnicy mecze memoriałowe rozegrają we wtorek, środę i czwartek, a w sobotę wylecą do Japonii - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke, którego nagraną wcześniej wypowiedź odtworzono podczas czwartkowej konferencji.

 

Pierwszy memoriał legendarnego trenera rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. Później siatkarze występowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze i Krakowie, a ostatnio w Toruniu. Sześciokrotnie zwyciężyli biało-czerwoni (w tym w 2015 roku), dwa razy Holendrzy i Rosjanie, a po jednym triumfie mają w dorobku zespoły Niemiec, Włoch i Brazylii.

 

W stolicy Małopolski w 2014 roku najlepsi byli rosyjscy siatkarze, zaś biało-czerwoni zajęli drugie miejsce.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze