Rio 2016: Sparingi polskich bokserów przed kwalifikacjami

Inne
Rio 2016: Sparingi polskich bokserów przed kwalifikacjami
fot. PAP

Dziewięciu polskich bokserów wyjeżdża w niedzielę (20 marca) do angielskiego Sheffield na sparingi z miejscowymi zawodnikami. Z tej grupy ósemka uda się na początku kwietnia na kwalifikacje olimpijskie do tureckiego Samsun.

Z angielskimi i irlandzkimi pięściarzami do świąt Wielkanonych trenować będą Dawid Jagodziński (49 kg), Maciej Jóźwik (52 kg), Adrian Kowal (56 kg), Dawid Michelus, Mateusz Polski (obaj 60 kg), Mateusz Kostecki (64 kg), Damian Kiwior (69 kg), Mateusz Tryc (81 kg) i wicemistrz Europy Igor Jakubowski (91 kg).

 

Z tej grupy tylko Jóźwik jeszcze nie zadebiutował w barwach "Husarii" w lidze World Series of Boxing (WSB).

 

7 kwietnia na pierwszy turniej kwalifikacyjny do igrzysk do Samun (zawody w dniach 9-17.4) pojedzie ósemka zawodników. W jednej wadze może być najwyżej jeden bokser z danego kraju; w kategorii lekkiej Polskę reprezentować będzie Michelus.

 

Cztery lata temu w Londynie nie było żadnego polskiego pięściarza, zaś pewny występu w Rio jest ubiegłoroczny srebrny medalista ME Tomasz Jabłoński (75 kg). W jego najbliższych planach są treningi w macierzystym klubie SAKO Gdańsk i zagraniczny obóz wysokógórski.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze