W Skrze iskrzyło już od dawna. Spięcie Wlazłego z Uriarte (WIDEO)

Sytuacja w drużynie PGE Skry jest głównym siatkarskim tematem ostatnich dni. O tym, że w ekipie z Bełchatowa od jakiegoś czasu nie działo się najlepiej, wiedzieli nie tylko najbardziej wtajemniczeni. Pomiędzy siatkarzami iskrzyło, a wzajemne pretensje nie były tłumione w klubowej szatni, ale przenosiły się również na parkiet. Tak jak w meczu przeciwko AZS Politechnice Warszawskiej, gdy doszło do spięcia pomiędzy Nicolasem Uriarte i Mariuszem Wlazłym. Zobacz wideo.

Zdarzenie miało miejsce w trzecim secie rozegranego 20 marca na Torwarze spotkania PlusLigi, w którym Skra mierzyła się z AZS Politechniką Warszawską. Bełchatowianie wygrali w dwóch pierwszych setach i wydawało się, że w trzecim zakończą tę konfrontację. Tuż przed drugą przerwą techniczną doszło jednak do sytuacji, która wywołała spięcie pomiędzy rozgrywającym Nicolasem Uriarte i atakującym Mariuszem Wlazłym. Bełchatowianie przegrali tamtą partię (tracąc siedem punktów z rzędu w ostatnich akcjach seta! Zobacz WIDEO), ale udało im się wygrać całe spotkanie 3:1.

"Sytuacja drużyny w tym starciu była dość komfortowa, bełchatowianie zmierzali pewnie po trzy punkty, kiedy na jednej z przerw wyraźnie „skoczyli” do siebie kluczowi zawodnicy – rozgrywający Nicolas Uriarte i ikona PGE Skry Mariusz Wlazły. Było to konsekwencją ich nieudanego zagrania, a później wzajemnych pretensji, kto sprawę zawalił bardziej. Spór co prawda nie eskalował, a chłód między siatkarzami był dość wyczuwalny, do tego stopnia, że trenera Miguel Angel Falasca musiał namawiać obu, by podali sobie ręce. Wszystko to na oczach nas komentatorów i co uważniejszych kibiców" - opisał to zdarzenie, komentujący ten mecz dla widzów Polsatu Sport, Przemysław Iwańczyk.

W poniedziałek PGE Skra rozstała się z trenerem Miguelem Falascą, jego miejsce zajął Francuz Philippe Blain.

Sytuacja w załączonym materiale wideo.

Polecamy mecze PlusLigi na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!