Nietypowy protest kolumbijskich piłkarzy

Piłka nożna
Nietypowy protest kolumbijskich piłkarzy
fot. PAP

W nietypowy sposób kolumbijscy piłkarze protestowali w weekend przeciwko decyzji o rozgrywanie meczów w ciągu dnia. Decyzja władz futbolowych ma pomóc rządowi w zażegnaniu kryzysu energetycznego.

Podczas pięciu pierwszoligowych meczów zawodnicy przez kilka minut siedzieli na murawie. W ten sposób chcieli zwrócić uwagę, że nie konsultowano z nimi zmian rozpoczęcia godzin spotkań, a rywalizowanie w upalne dni jest niebezpieczne dla zdrowia.

 

Protesty piłkarzy miały miejsce w miastach Bogota, Medellin, Barranquilla, Tulua i Tunja.

 

Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos wezwał mieszkańców do realizacji planu oszczędzania energii, aby uniknąć konieczności jej racjonowania ze względu na panującą suszę. Z podobnym problemem borykają się też inne kraje Ameryki Południowej.

 

W tabeli, po 12 kolejkach, prowadzi zespół Rionegro Aguilas (27 pkt), który w niedzielę wygrał na wyjeździe z La Equidad 3:2. Wyprzedza o punkt Atletico Nacional Medellin, Millonarios Bogota i Atletico Junior Barranquilla. W ekstraklasie występuje 20 drużyn, z których osiem najlepszych będzie grać w play off o mistrzostwo.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie