Podział punktów w Kielcach. Śląsk Wrocław odrobił straty w dziesięciu

Pierwszy mecz grupy spadkowej, spotkanie Korony Kielce ze Śląskiem Wrocław zakończyło się remisem 1:1. Gola dla "złocisto-krwistych" strzelił Airam Cabrera, a wyrównał Piotr Celeban. Podopieczni Mariusza Rumaka przez większą część drugiej połowy musięli sobie radzić w dziesięciu po czerwonej kartce dla Jacka Kiełba.

Zarówno Śląsk jak i Korona nie mogą narzekać na wyniki w ostatnim okresie. Wrocławski zespół nie przegrał od kiedy w klubie pojawił się Mariusz Rumak. Kielczanie nie ponieśli porażki od sześciu spotkań. Bilans spotkań pomiędzy obiema ekipami w tym sezonie dla Korony, która wygrała 1:0 na wyjeździe. U siebie ”złocisto-krwiści” zanotowali remis.

Gospodarze mogli dobrze zacząć, ale strzał Siergieja Pilipczuka trafił tylko w poprzeczkę. W odpowiedzi blisko był Dudu Paraiba. Do przerwy bez goli.

Drugie 45 minut fatalnie rozpoczęli gospodarze. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Jacek Kiełb. Osłabienie rywali wykorzystali goście, którzy za sprawą Cabrery wyszli na prowadzenie. Warto zaznaczyć, iż fatalny błąd zanotował w tej akcji bramkarz Śląska Mateusz Abramowicz, który wybił futbolówkę pod nogi Hiszpana.

Śląsk był w dramatycznym położeniu, ale o dziwo w 66. min do wyrównania doprowadził Celeban. W końcówce do ataku ruszyli kielczanie, a podopieczni Rumaka bronili remisu. Ostatecznie obie ekipy dopiszą do swojego konta po punkcie.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław  1:1 (0:0)

Bramki: Cabrera 52 - Celeban 66

Korona: Dariusz Trela - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw, Kamil Sylwestrzak - Serhij Pyłypczuk (70. Bartłomiej Pawłowski), Rafał Grzelak, Vlastimir Jovanović, Nabil Aankour (52. Tomasz Zając), Marcin Cebula (76. Aleksandrs Fertovs) - Airam Cabrera

Śląsk: Mateusz Abramowicz - Paweł Zieliński (90. Adam Kokoszka), Piotr Celeban, Lasza Dwali, Dudu Paraíba - Jacek Kiełb, Tomasz Hołota, Tom Hateley, Ryota Morioka, Róbert Pich (90. Kamil Dankowski) - Bence Mervó (52. Peter Grajciar)

Czerwona kartka: Kiełb (46, za drugą żółtą)