Inter awansował do Ligi Europy. Kolejny dobry występ Zielińskiego

Inter Mediolan pokonał Empoli FC 2:1 i zapewnił sobie udział w przyszłorocznej edycji Ligi Europy. Niewalczący już o nic piłkarze "Azzurich" grają tylko o prestiż i w ostatniej kolejce Serie A postarają się obronić jedenastą pozycję. Piotr Zieliński opuścił boisko w 82. minucie.

Oba zespoły podchodziły do tego meczu z zupełnie innymi ambicjami. Gospodarze zwycięstwem chcieli zapewnić sobie czwartą pozycję w ligowej tabeli. nie martwiące się spadkiem i nie mające szans na europejskie puchary Empoli mogło dać odpocząć kilku zmęczonym graczom i przetestować rezerwowych zawodników. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. W 12. minucie do siatki po asyście Ivana Perisicia trafił Mauro Icardi. W odpowiedzi gola zdobył Manuel Pucciarelli. Zwycięskie trafienie na wagę gry w Lidze Europy zdobył po dobitce Perisić.

Piotr Zieliński może liczyć na zaufanie Marco Giampaolo'ego. Szkoleniowiec stawia na Polaka, który zagrał w tym sezonie w 34 meczach włoskiej ekstraklasy i zdobył 4 gole. W przypadku 22-latka coraz głośniej mówi się o przenosinach na Anfield w letnim oknie transferowym. Zdaniem "Corriere dello Sport" o Polaka bardzo mocno zabiega Jurgen Klopp, ale "The Reds" muszą się spieszyć bo reprezentanta Polski u siebie chętnie widzieliby także trenerzy czołowych włoskich klubów.