Sondaż L'Equipe przed EURO 2016: Na Polskę głosowała... jedna osoba

Piłka nożna
Sondaż L'Equipe przed EURO 2016: Na Polskę głosowała... jedna osoba
fot. PAP

W dniach 12 - 16 maja dziennik L'Equipe przeprowadził sondaż wśród trenerów i piłkarzy Ligue 1. Na 182 odpowiedzi, az 28 procenta osób widzi Niemców na najwyższym miejscu podium podczas EURO 2016.

Do inauguracji Euro 2016 pozostało już tylko 25 dni. Większość reprezentacji regeneruje siły na kilkudniowych zgrupowaniach, aby za kilka dni wejść juz w decydującą fazę przygotowań. Jak widać w sondażu L'Eqiupe, wsparcie własnej publicznosci nie wydaje się wystarczające dla Francji, chociaż Trójkolorowi są tuż tuż za Nationalmannschaft z 25,8 procenta glosow.

Reprezentacja Niemiec wprawdzie nie zrobiła dużego wrażenia podczas eliminacji, przegrywając między innymi z Polską w Warszawie. Niemcy od dwudziestu lat nie odnosili również sukcesów w mistrzostwach Europy. Ostatni ich sukces miał miejsce w 1996 roku, kiedy w finale turnieju pokonali Czechów. Wszyscy fachowcy są jednak jeszcze pod wrażeniem tytułu mistrza świata, zdobytego dwa lata temu w Brazylii. To na pewno miało istotny wpływ na takie, a nie inne głosowanie.

Na najniższym stopniu podium piłkarze i trenerzy Ligue 1 umieścili Hiszpanię, ale tylko z 15,95 % głosow. Pozycja La Furia Roja jest dalej mocna - przeciez to oni zostali zwycięzcami Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. A dodatkowo pozycję Hiszpanów wzmacnia fakt, że aż trzy zespoły zagraja za kilka dni w finałach europejskich pucharów.

Na czwartym miejscu tabeli znaleźli się Belgowie (14,3 % głosów), którzy będą jednak musieli potwierdzić wysokie drugie miejsce w klasyfikacji FIFA. Małe szanse daje się natomiast Anglii (4,95 %), Portugalii (3,3 %) i Włochom (0,55%). Szczególnie ci ostatni nie mogą do siebie przekonac opinii publicznej. Chociaż Włosi jak Włosi, nie można ich z góry skreślać.

A gdzie znaleźli się biało-czerwoni? Zdobyli wprawdzie tylko 0,55 % (to dokładnie... jeden głos) uznania głosujących, ale są wśród dziesięciu (na szesnaście) wyróżnionych zespolow. Z takim samym procentem głosow zostali sklasyfikowani Czesi, Turcy, Chorwaci i… Włosi.

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze