Antiga: Wciąż czegoś nam brakuje. Forma musi przyjść na Tokio!

Siatkówka
Antiga: Wciąż czegoś nam brakuje. Forma musi przyjść na Tokio!
fot. CyfraSport

Polska zajęła trzecie miejsce podczas zakończonego XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który od wtorku do czwartku rozgrywany był w Tauron Arenie w Krakowie. Biało-czerwoni odlecieli już do Japonii, gdzie zagrają w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, które na początku sierpnia odbędą się w Rio de Janeiro.

Na konferencji prasowej po meczu Polska - Serbia powiedzeli:

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski
Nie zagraliśmy w czwartek wybitnie dobrze. Dwa pierwsze sety układały się po naszej myśli, później coś się zacięło. Trzeba będzie zastanowić się, gdzie popełniliśmy błędy i nad tym popracować na treningach. Mam nadzieję, że w Tokio będzie już dobrze. Jedziemy tydzień przed turniejem kwalifikacyjnym. Będziemy tam grać jeszcze sparingi. Musimy przede wszystkim skupić się na własnych błędach. Życzcie nam powodzenia w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Bądźcie z nami!

Dragan Stanković, kapitan reprezentacji Serbii
Życzę Polakom powodzenia w turnieju kwalifikacyjnym w Tokio. Po dziesięciu dniach przygotowań wygraliśmy dwa mecze, a w jednym byliśmy blisko triumfu. Uważam, że jest to dobry wynik. Cieszy nas wygrana z Polską, która jest w lepszej formie niż my. W dwóch pierwszych setach szukaliśmy naszego rytmu gry. Później udało się go znaleźć i wygrać.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski
Gratuluję Serbom, bo zagrali bardzo dobrze. Zmiana na rozegraniu była kluczowa. Szkoda, bo pierwszy raz zaczęliśmy dobrze mecz. Potem brakowało nam skuteczności w zagrywce i ataku. Serbia natomiast to wykorzystała. Byliśmy blisko. Mamy jeszcze ponad tydzień na treningi. Forma ma przyjść na turniej kwalifikacyjny w Tokio.

Nikola Grbić, trener reprezentacji Serbii
Podobnie jak mój kapitan, również życzę Polakom szczęścia i powodzenia w Tokio. Mam nadzieję, że Polska będzie kolejnym reprezentantem Europy w Rio de Janeiro. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na ćwiczenia, dlatego jestem zadowolony z wyniku. Memoriał pokazał nam gdzie jesteśmy i ile jeszcze musimy zrobić. Ten turniej był dla nas bardzo pożytecznym sprawdzianem. Mogliśmy ten turniej wygrać, gdybyśmy wygrali 2-3 piłki więcej we wczorajszym meczu. Jestem zadowolony z wyniku, bo to jest dla nas motywacja do tego, żeby kontynuować to, co robimy na treningach.

ch, Plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze