Diamentowa Liga: Zwycięstwo Fajdka w rzucie młotem

Lekkoatletyka
Diamentowa Liga: Zwycięstwo Fajdka w rzucie młotem
fot. PAP

Mistrz świata Paweł Fajdek (Agros Zamość) rzucił młotem 80,28 i wygrał mityng Diamentowej Ligi w Eugene. Trzeci był Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) - 76,86. Czwarte miejsce w pchnięciu kulą zajął Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) - 20,43.

Rzut młotem nie jest konkurencją cyklu Diamentowej Ligi, ale w Eugene zawsze jest rozgrywany. Fajdek, który w tym sezonie jest niepokonany, najlepszy wynik uzyskał w drugiej próbie. Drugi był reprezentant Tadżykistanu Dilshod Nazarow - 78,12, a trzeci Nowicki, który nadal nie ma olimpijskiego minimum. Tym razem do granicy 77 metrów zabrakło mu 14 centymetrów.

 

Pierwszego dnia zawodów rozegrano także konkurs kulomiotów. Dwukrotny mistrz olimpijski Majewski, dla którego jest to ostatni sezon w karierze, wynikiem 20,43 zajął czwartą lokatę. Rewelacyjny rezultat uzyskał Amerykanin Joe Kovacs - 22,13. Jest pierwszym zawodnikiem w tym roku, któremu udało się przekroczyć granicę 22 metrów.

 

W Eugene drugi był halowy mistrz świata z Portland Nowozelandczyk Tom Walsh - 20,84, a trzeci Amerykanin Reese Hoffa - 20,58.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg na 10 000 m. Najszybciej pokonał ten dystans mistrz olimpijski Brytyjczyk Mo Farah - 26.53,71. Z kolei 5000 m kobiet zdominowały Kenijki, które zajęły cztery pierwsze miejsca, a najlepsza była Hellen Obiri - 14.32,02.

 

W konkursie dyskobolek kolejne zwycięstwo odniosła mistrzyni olimpijska, świata i Europy Chorwatka Sandra Perkovic - 68,57, w skoku w dal najdalej wylądowała Amerykanka Brittney Reese - 6,92.

 

Drugiego dnia mityngu na starcie pojawi się sześcioro Polaków. W skoku wzwyż Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok), w konkursie rzutu oszczepem Marcin Krukowski (Warszawianka), w biegu na 800 m Adam Kszczot (RKS Łódź), w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski (SL CWZS Zawisza Bydgoszcz) i Piotr Lisek (OSOT Szczecin) oraz w biegu na 1500 m Renata Pliś (Maraton Świnoujście).

kl. PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze