Real Madryt wygrał Ligę Mistrzów! Przesądziły rzuty karne

Real Madryt pokonał Atletico Madryt po serii rzutów karnych i po raz jedenasty zapewnił sobie triumf w Lidze Mistrzów! Po 90 minutach było 1:1 po golach Sergio Ramosa oraz Yannicka Carrasco. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w karnych "Królewscy" wygrali 5:3. Pechowcem który nie wykorzystał "jedenastki", był Juanfran.

Pierwsze minuty finału pokazały, że będzie to ostre spotkanie. Zwłaszcza piłkarze Atletico nie przebierali w środkach. Na prowadzenie Real mógł wyprowadzić Karim Benzema, ale jego strzał z najbliższej odległości świetnie wybronił Jan Oblak. Minuta po minucie ”Królewscy” powiększali przewagę. W 15. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Toni Kroos, piłkę przedłużył Gareth Bale, a gola strzelił Sergio Ramos. Powtórki pokazały jednak, że ogromny błąd popełnił sędzia liniowy, gdyż kapitan Realu był na spalonym. Hiszpan, który dwa lata temu przedłużył szanse ”Los Blancos” strzelając wyrównującego gola w ostatniej minucie, tym razem otworzył wynik spotkania.

Końcówka pierwszej połowy należała już do Atletico. Piłkarze Diego Simeone długo utrzymywali się przy piłce. Najaktywniejszy był Antoine Griezmann, który raz po raz nękał bramkarza Realu strzałami z dystansu. Te jednak były albo niecelne, albo za słabe.

Drugą połowę świetnie mogli zacząć ”Rojiblancos”. Pepe faulował Fernando Torresa w polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Karnego nie wykorzystał jednak Griezmann. Później do głosu doszli ”Królewscy”, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Oblaka. Słoweniec spisywał się tego dnia wybornie i głownie dzięki niemu Atletico nie przegrywało 0:2. Real nie wykorzystał kilku okazji i to zemściło się na nim. Świetną akcję piłkarzy Simeone wykończył wprowadzony w drugiej połowie Yannick Carrasco. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W dodatkowym czasie gry nie wydarzyło się zbyt wiele. Swoje okazje miał m.in. Griezmann, który przewrotką chciał pokonać Navasa. Doliczone 30 minut nie wyłoniło zwycięzcy i potrzebne były rzuty karne. W serii ”jedenastek” pomylił się tylko Juanfran. Po nim do karnego podszedł Cristiano Ronaldo i zapewnił triumf Realowi. Jedenasty puchar Ligi Mistrzów powędruje na Santiago Bernabeu.

Real Madryt - Atletico Madryt 1:1 (1:0) Karne: 5:3

Bramki: Ramos 15 - Carrasco 79

Karne: Lucas Vazquez 1:0, Griezmann 1:1, Marcelo 2:1, Gabi 2:2, Bale 3:2, Saul 3:3, Ramos 4:3, Juanfran-nietrafiony 4:3, Ronaldo 5:3

Real: Keylor Navas - Dani Carvajal (52. Danilo), Sergio Ramos, Pepe, Marcelo - Luka Modrić, Casemiro, Toni Kroos (72. Isco) - Garreth Bale, Karim Benzema (77. Lucas Vasquez), Cristiano Ronaldo.

Atletico: Jan Oblak - Juanfran, Stefan Savić, Diego Godin, Felipe Luis (108. Lucas Hernandez) - Saul Niguez, Gabi, Augusto Fernandez (46. Yanick Ferreira Carrasco), Koke (116.Thomas Partey) - Fernando Torres, Antoine Griezmann.

Żółte kartki: Carvajal, Casemiro, Ramos, Danilo, Pepe - Fernando Torres, Gabi.

Sędziował: Mark Clattenburg (Anglia)

Widzów: 80000

20:05

Dobry wieczór! To już dziś oczy całego świata zwrócone będą na Mediolan. Na San Siro odbędzie się Finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Atletico Madryt. Zapraszamy na relację z tego meczu!

20:10

Oto składy:

20:11

Arbiterm głównym finału będzie Mark Clattenburg.

20:17

Kibice z Hiszpanii tłumnie przybyli do Mediolanu! Którzy z nich będą wracać do Madrytu z gorzkimi minami?

Finał Ligi Mistrzów: Co najmniej 70 tysięcy Hiszpanów w Mediolanie

20:18

Jak widać atmosfera jest wspaniała.

20:27

Około 20 minut do pierwszego gwizdka! Czy Real wygra po raz jedenasty finał najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie? Czy może piłkarze Atletico pierwszy raz w swojej historii wzniosą to trofeum.

20:32

Ławki rezerwowych:

Real: Kiko Casilla, Nacho, James Rodriguez, Lucas Vazquez, Jese, Isco, Danilo

Atletico: Moya, Tiago, Angel Correa, Lucas Hernandez, Yannick Carrasco, Thomas Partey, Jose Gimenez

20:41

Trwają występy artystyczne poprzedzające finał.

20:44

Co ciekawe w ostatnich 12 spotkaniach pomiędzy Realem a Atletico, "Królewscy" wygrali zaledwie dwa mecze. Oba w Lidze Mistrzów!

20:46

Piłkarze już wychodzą na murawę stadionu Giuseppe Meazza!

20:49

O to trofeum powalczą dzisiaj obie ekipy! W tle trybuny San Siro.

20:49

ZACZYNAMY WIELKI FINAŁ!

20:50

Rozpoczeli piłkarze Atletico!

20:51

Pierwsza minuta i już ostre wejście Koke w Casemiro! Obeszło się bez kartki.

20:54

Od początku Atletico gra agresywnie. "Rojiblancos" chcą pokazać, kto rządzi na boisku.

20:56

REAL - ATLETICO 0:0 6. min

Ależ okazja dla Realu! Z rzutu wolnego Bale, w polu karnym do piłki doszedł Benzema, ale świetnie na lini Oblak.

20:57

REAL - ATLETICO 0:0 8. min

Ramos fauluje Torresa w środkowej strefie boiska.

20:59

REAL - ATLETICO 0:0 9. min

Bardzo nerwowo gra od początku Pepe. Jak na razie bez konsekwencji.

21:00

REAL - ATLETICO 0:0 10. min

Żółta kartka dla Carvajala! Zapowiada się ostry mecz

21:04

REAL - ATLETICO 0:0 15. min

Po kwadransie można zauważyć, że obie ekipy nie przebierają w środkach. Dużo nieczystej gry.

21:06

REAL - ATLETICO 1:0 15. min

GOOOOOOL! Sergio Ramos! Toni Kroos wrzucił z wolnego, piłkę przedłużył Bale, a kapitan "Królewskich" dopełnił formalności.

21:07

REAL - ATLETICO 1:0 17. min

Dwa lata temu Ramos przedłużył nadzieje Realu doprowadzając do dogrywki! Teraz kapitan otwiera wynik spotkania.

21:08

REAL - ATLETICO 1:0 18. min

Jak pokazują powtórki Ramos był w momencie podania na spalonym! Kontrowersyjny gol

21:10

REAL - ATLETICO 1:0 21. min

Podopieczni Zinedine Zidane'a przejęli kontrolę nad spotkaniem.

21:12

REAL - ATLETICO 1:0 23. min

Teraz spróbował z dystansu Ronaldo! Jego strzał zablokowany

21:14

REAL - ATLETICO 1:0 24. min

Juanfran! Bardzo mocno i bardzo niecelnie!

21:16

REAL - ATLETICO 1:0 27. min

Atletico jak na razie bez pomysłu na grę.

21:19

REAL - ATLETICO 1:0 30. min

Rzut rożny dla Atletico!

21:20

REAL - ATLETICO 1:0 31. min

Piłkarze Diego Simeone lekko przycisneli Real, ale jak na razie bez efektów.

21:22

REAL - ATLETICO 1:0 32. min

Benzema! Francuz pięknie zatańczył z Godinem, ale uderzał z bardzo ostrego kąta i Oblak wybronił strzał.

21:24

REAL - ATLETICO 1:0 34. min

Griezmann spróbował zza pola karnego! Pewnie broni Navas

21:25

REAL - ATLETICO 1:0 35. min

Świetna okazja Griezmanna! Francuz jednak na spalonym.

21:28

REAL - ATLETICO 1:0 37.min

Piłkarze Atletico są najgroźniejsi na lewej flance. Aktywny jest Koke i Filipe Luiz. Dobrze gra również Griezmann.

21:28

REAL - ATLETICO 1:0 38.min

W posiadaniu piłki lekka przewaga Realu (52%).

21:29

REAL - ATLETICO 1:0 39. min

Znowu strzela Griezmann, i znowu wprost w Navasa.

21:32

REAL - ATLETICO 1:0 42. min

Atletico zamknęło Real na jego połowie! Kolejna próba Griezmanna. Tym razem niecelnie

21:33

REAL - ATLETICO 1:0 44. min

Końcówka wyraźnie dla "Rojiblancos"! Brakuje tylko wykończenia

21:37

REAL - ATLETICO 1:0 46. min

Mark Clattenburg zakończył pierwszą połowę! Real miał świetny początek, co potwierdził golem Ramosa. Bramka Hiszpana nie powinna zostać jednak uznana, bo kapitan "Królewskich" był na spalonym. Końcówka dla Atletico. Bardzo aktywny był Griezmann, ale jego strzały były albo niecelne, albo za słabe. Wracamy po przerwie!

21:49

Na trybunach same gwiazdy!

21:51

Piłkarze obu ekip już wracają na boisko!

21:53

Jedna zmiana! Augusto Fernandeza zmienił Yannick Carrasco.

REAL - ATLETICO 1:0 50. min

Teraz szansa dla Realu! Rzut wolny wykonywał Kroos, ale tym razem dobrze broni się Atletico.

22:00

REAL - ATLETICO 1:0 52. min

Wymuszona zmiana! Schodzi kontuzjowany Carvajal, a za niego wchodzi Danilo.

REAL - ATLETICO 1:0 58. min

Groźny strzał Koke, Navas kontrolował piłkę! Atletico próbuje doprowadzić do wyrównania.

22:07

REAL - ATLETICO 1:0 59. min

Tym razem Saul uderzał obok bramki.

22:08

REAL - ATLETICO 1:0 60. min

Zwija się z bólu Ramos, a żółtą kartkę otrzymuje Torres.

22:11

REAL - ATLETICO 1:0 62. min

Akcje "Rojiblancos" są troche za wolne i ciężko jest podopiecznym Simeone zaskoczyć Real.

22:13

REAL - ATLETICO 1:0 66. min

Słabszy okres gry. Dużo niedokładności wkradło się w poczynania jedych i drugich.

22:15

REAL - ATLETICO 1:0 67. min

Faul na Ronaldo blisko pola karnego! Z wolnego próbował Bale, ale trafił w mur. Będzie jeszcze rożny dla Realu.

22:17

REAL - ATLETICO 1:0 69. min

"Królewcy" nie chcą forsować tempa. Więcej energii wkładają w obronę.

22:18

REAL - ATLETICO 1:0 70. min

Benzema! Francuz marnuje sytuacje sam na sam! Świetna postawa Oblaka w bramce.

22:20

REAL - ATLETICO 1:0 72. min

Wchodzi Isco, schodzi Kroos.

22:22

REAL - ATLETICO 1:0 75. min

Ostatnie 15 minut nadziei Atletico! "Rojiblancos" cały czas walczą.

22:24

REAL - ATLETICO 1:0 76. min

Na kolejną zmianę decyduje się Zinedine Zidane. Benzemę zmienia Lucas Vazquez.

22:25

REAL - ATLETICO 1:0 78. min

Ronaldo wprost w Oblaka!

22:26

REAL - ATLETICO 1:0 79. min

To powinno być 2:0. Najpierw Ronaldo, a potem Bale. Świetnie broni Oblak, a po chwili z lini bramkowej piłkę wybili obrońcy .

22:27

REAL - ATLETICO 1:0 80. min

GOOOOOOL! Yannick Carrasco wykorzystuje dogranie Juanfrana! Ależ akcja Atletico!

22:30

REAL - ATLETICO 1:1 82. min

Bramka dodała skrzydeł piłkarzom Simeone! Atletico w natarciu.

22:31

REAL - ATLETICO 1:1 84. min

Torres! Było blisko.

22:33

REAL - ATLETICO 1:1 85. min

Teraz okazja dla Realu! Bale zwiódł Juanfrana i uderzył. Oblak paruje strzał na rzut rożny.

22:34

REAL - ATLETICO 1:1 86. min

Bale główkuje ponad bramką.

22:35

REAL - ATLETICO 1:1 87. min

Słabszy okres gry Atletico! Teraz to Real przycisnął.

22:36

REAL - ATLETICO 1:1 88. min

Przewaga Atletico w posiadaniu piłki (58%).

22:39

REAL - ATLETICO 1:1 90. min

Kontrakat Realu, ale w pore wróclili piłkarze Atletico! Ostatnie minuty meczu. Czy ktoś zmieni wynik, czy podopbie jak dwa lata temu potrzebna będzie dogrywka?

22:41

REAL - ATLETICO 1:1 93. min

Ramos zatrzymał kontratak Atletico i otrzymał żółtą kartkę. Ukarany również Gabi, który zbyt mocno protestował.

22:41

Będziemy mieli dogrywkę!

22:44

Podobnie jak przed dwoma laty potrzebne będzie dodatkowe 30 minut!

22:50

Żólta kartka dla Danilo, który zatrzymał Carrasco.

22:51

REAL - ATLETICO 1:1 94. min

Rożny dla Realu, do strzału doszedł Ronaldo, ale nie trafił czysto w futbolówkę i pewnie łapie Oblak.

22:53

REAL - ATLETICO 1:1 96. min

Ronaldo znowu zatrzymany! Słabe zawody rozgrywa Portugalczyk.

22:55

REAL - ATLETICO 1:1 98. min

Od początku dogrywki aktywny jest strzelec wyrównującego trafienia! Carrasco raz po raz urywa się lewą flanką.

22:57

REAL - ATLETICO 1:1 100. min

Dwa rożne z rzędu dla Atletico, ale bez efektu.

22:59

REAL - ATLETICO 1:1 101. min

Bale! Walijczyk zablokowany przez rozpaczliwie interweniujących obrońców.

23:01

REAL - ATLETICO 1:1 104. min

Atletico spokojnie rozgrywa piłkę.

23:02

REAL - ATLETICO 1:1 105. min

Pierwsza częsć dogrywki dobiega końca! Okazje miał jeszcze Griezmann, który przewrotką chciał zaskoczyć Navasa. Uderzył jednak nad bramką.

23:05

Zaczynamy ostatnie 15 minut tego spotkania. Albo poznamy zwycięzce, albo potrzebne będą rzuty karne.

23:07

REAL - ATLETICO 1:1 107. min

Casemiro z daleka, ale wysoko nad bramką!

23:10

REAL - ATLETICO 1:1 108. min

Simeone decyduje się na zamianę. Filipe Luis opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się Lucas Hernandez. Zmiana lekko wymuszona.

23:12

REAL - ATLETICO 1:1 111. min

Pepe fauluje Gabiego i otrzymuje żółtą kartkę!

23:13

REAL - ATLETICO 1:1 113. min

Wszyscy już morderczo zmęczeni.

23:15

REAL - ATLETICO 1:1 115. min

Ramos i Juanfran w ostrej wymianie zdań.

23:17

REAL - ATLETICO 1:1 116. min

Skurcze łapią zawodników Atletico! Schodzi z boiska Koke, a w jego miejsce pojawia się Thomas Partey.

23:17

REAL - ATLETICO 1:1 117. min

Ronaldo z wolnego trafia prosto w mur.

23:19

REAL - ATLETICO 1:1 118. min

Atletico długo rozgrywało piłkę. Nic z tego nie wynikło.

23:21

REAL - ATLETICO 1:1 119. min

Real miał dobrą okazję. Piłkarze Atletico nie dali jednak na oddanie strzału.

23:25

Kto lepiej wytrzyma presję? 120 minut to za mało, aby wyłonić zwycięzcę, więc potrzebne będą rzuty karne!