Francja - Rumunia: Jak grali ostatnio? (WIDEO)

Piłka nożna
Francja - Rumunia: Jak grali ostatnio? (WIDEO)
graf. Polsat Sport

Francja - Rumunia to mecz otwarcia Euro 2016. Czy gospodarze turnieju nie zawiodą oczekiwań i wygrają? To zespoły, które preferują zupełnie odmienne style gry: Trójkolorowi są istną maszyną do zdobywania bramek, która często jednak zapomina o defensywie. Rumuni z kolei strzelają rzadko, jednak prawie nigdy nie tracą. Przypominamy skróty ostatnich spotkań obu zespołów.

W ostatnich meczach Trójkolorowych padało średnio ponad pięć goli, zaś Rumuni w ciągu całych eliminacji strzelili zaledwie jedenaście bramek w dziesięciu meczach. Popisali się jednak żelazną defensywą, która pozwoliła rywalom na zaledwie dwa trafienia. Jak w praktyce wyjdzie starcie dwóch odmiennych stylów gry?

 

W meczu otwarcia UEFA Euro 2016 faworyt będzie tylko jeden, zaś zespół Didiera Deschampsa jest faworytem do triumfu w całej imprezie. Ich bolączką może być jednak brak meczów o punkty w ostatnim okresie, zaś ostatnie mecze towarzyskie były prawdziwymi spektaklami. Reprezentacja Rumunii zajęła drugie miejsce w eliminacyjnej grupie F, a zaledwie dwa stracone gole w dziesięciu meczach muszą robić wrażenie.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze