Copa America: Argentyna rozgromiła Panamę! Hat-trick Messiego

Argentyna rozbiła reprezentację Panamy 5:0 i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Copa America. Hat-trickiem popisał się powracający do składu wicemistrzów świata Lionel Messi. W drugim spotkaniu grupy D Chile wygrało z Boliwią 2:1 zapewniając sobie zwycięstwo w ostatnich minutach meczu.

Argentyna pokonując w pierwszej kolejce Chile 2:1 ustawiła sobie sytuację w grupie D. Panama w takim samym stosunku wygrała z Boliwią. W meczu z piłkarzami Gerardo Martino byla jednak stawiani w roli dostarczyciela punktów.

Strzelanie na stadionie w Chicago rozpoczął w 7. minucie Nicolas Otamendi. Minuta po minucie przewaga Argentyńczyków malała. Panamczycy byli blisko wyrównania, ale po półgodziny gry musieli sobie radzić w dziesiątkę.  Nieodpowiedzialnie zachował się Anibal Godoy, który obejrzał drugą żółtą kartkę.

W 61. minucie na boisku pojawił się Messi, który z powodu kontuzji nie mógł zagrać w pierwszym meczu. W ciągu 26 minut piłkarz Barcelony skompletował hat-tricka.  W końcówce wynik ustanowił Sergio Aguero. Argentyńczycy zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Argentyna – Panama 5:0 (1:0)

Bramki: Otamendi 7, Messi 68, 78, 87, Aguero 90

Dużo więcej emocji przyniosło spotkanie Chilijczyków z Boliwią. Wynik tuż po przerwie otworzył Arturo Vidal. Do wyrównania doprowadził jednak Jhasmani Campos. Kiedy sensacja miała stać się faktem po raz kolejny błysnął Vidal, który wykorzystał rzut karny w 90. minucie spotkania. Chile o ćwierćfinał powalczy w bezpośrednim starciu z Panamą.

Chile – Boliwia 2:1 (0:0)

Bramki: Vidal 46, 90-karny – Campos 61