Zamieszki na Euro 2016: Rosjanie polują na ludzi, Francuzi napadli Polaków...

Piłka nożna
Zamieszki na Euro 2016: Rosjanie polują na ludzi, Francuzi napadli Polaków...
fot. PAP/EPA

Wszystko zaczęło się od sobotnich starć na ulicach Marsylii, gdzie do boju stanęli rosyjscy i angielscy chuligani. Drugi akt miał miejsce po meczu obu reprezentacji, a trzeci przeniósł się także na ulice Nicei. Miasta, w którym w niedzielę zagrają Polacy.

Na kilka godzin przed meczem Anglia - Rosja (godz. 21:00) ulice Marsylii zamieniły się w arenę regularnych walk. Brutalne bójki, rzucanie butelkami, kopanie po głowach - angielscy i rosyjscy chuligani nie próżnowali. O co poszło? Ponoć całą awanturę sprowokowali Anglicy, którzy - napędzani alkoholem - zaczęli obrażać swoich najbliższych przeciwników. Ci nie pozostali im dłużni. W starcia zamieszali się też fani lokalnego Olympique Marsylia. Należy zaznaczyć, że w Marsylii było gorąco już od czwartku...

 

 

 
Sytuacja uspokoiła się dopiero w trakcie meczu, ale w jego końcówce znów zaiskrzyło. Rosyjscy kibice zaczęli tym razem odpalać race i petardy, a po ostatnim gwizdku - zaatakowali Anglików...

 

 

 
UEFA nie odniosła się jeszcze do pomeczowych zdarzeń. Wcześniej jednak, przy okazji zamieszek na ulicach, oznajmiła, że nie zamierza nikogo karać, bo sytuacja nie dotyczyła bezpośrednio Euro 2016. Optyka szybko się jednak zmieniła.

Późne godziny wieczorne to z kolei eskalacja bijatyk na inne miasto Francji - Niceę, gospodarza niedzielnego meczu Polski z Irlandią Północną. Według opinii świadków, awanturę wszczęli francuscy chuligani. Przebywający w pubach Polacy i Irlandczycy dali się sprowokować... Trudno się nie dać, skoro rzucają w ciebie butelkami.

 

 
Do boju stanęło kilkadziesiąt osób. W ruch poszły nawet kawiarniane stoliki i krzesła. Sytuacja była na tyle poważna, że interweniować musiały szturmowe oddziały policji.

"Zachowanie tych chuliganów jest nie do przyjęcia i musi zostać bardzo surowo ukarane!" - oświadczył mer Nicei Christian Estrosi.

Narodowość prowokatorów była wielokrotnie weryfikowana - raz byli nimi Francuzi, raz Irlandczycy, a innym razem Polacy. Według dziennika "Le Figaro", chwilę po złączeniu sił przeciwko Francuzom, doszło do starć między Polakami a Irlandczykami...

O dalszym przebiegu sytuacji będziemy Was na biężąco informować.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie