ME w szermierce: Triumf Rosjanina Safina w florecie

Rosjanin Timur Safin został w Toruniu mistrzem Europy we florecie. W finale brązowy medalista światowego czempionatu z Kazania z 2014 roku pokonał 15:9 Francuza Erwanna Le Pechoux. Najlepszy z Polaków – Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - zajął 31. miejsce.

To drugi tytuł mistrza Starego Kontynentu wywalczony przez rosyjskiego florecistę. Autorem pierwszego sukcesu był Dmitrij Szewczenko, który triumfował 22 lata temu w Krakowie.

Brązowe medale zdobyli indywidualny mistrz Europy sprzed pięciu lat i mistrz olimpijski w turnieju drużynowym w 2012 roku w Londynie 27-letni Włoch Giorgio Avola i młodszy od niego o trzy lata Niemiec Andre Sanita, który rok temu w szwajcarskim Montreux wywalczył trzecie miejsce w drużynie.

Polacy na odległych pozycjach. Wśród 66 florecistów Piotr Janda zajął 31. lokatę, jego brat bliźniak Michał był 44., Michał Siess (obaj Sietom AZS AWFiS) został sklasyfikowany na 33., natomiast Leszek Rajski (Wrocławianie) na 34. miejscu.