ME w klasie RS:X: Klepacka prowadzi przed wyścigami finałowymi

Inne
ME w klasie RS:X: Klepacka prowadzi przed wyścigami finałowymi
fot. Cyfrasport

Zofia Klepacka (YKP Warszawa) po kolejnych trzech wyścigach mistrzostwach Europy w windsurfingowej klasie RS:X w Helsinkach utrzymała pozycję liderki i z pierwszego miejsca przystąpi do rywalizacji finałowej. Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) jest 10.

W środę u wybrzeży Finlandii ścigały się tylko panie. Tym razem na warunki nie mogły narzekać, bo na trasie usytuowanej blisko brzegu walczyły przy słonecznej pogodzie i silniejszym niż w poprzednich dniach wietrze.

Podobnie jak we wtorek, Polki znów były w czołówce. Pierwszy wyścig wygrała Agnieszka Bilska (GKŻ Gdańsk). Klepacka była w nim czwarta, a kolejne ukończyła na drugim i szóstym miejscu. Dzięki temu najbardziej doświadczona z biało-czerwonych utrzymała pozycję liderki w klasyfikacji generalnej.

Z ostatniego miejsca w pierwszej dziesiątce do rywalizacji finałowej przystąpi zaś Dziarnowska, a z 15. Kamila Smektała (YKP Warszawa). Z pozostałych Polek Bilska jest 22., Karolina Lipinska (SKŻ) – 24., a Zuzanna Czuryło (AZS Poznań) – 37., a Patrycja Lis (KS Baza Mrągowo) – 38.

Klepacka przed rywalizacją finałową ma 12 punktów przewagi nad drugą Francuzką Charline Picon i 15 nad Rosjanką Stefanią Jelfutiną.

Mężczyźni w środę mieli dzień odpoczynku. W ich rywalizacji na trzecim miejscu jest Przemysław Miarczyński, a na siódmym broniący tytułu Paweł Tarnowski (obaj SKŻ). Oprócz nich z Polaków w grupie finałowej znaleźli się Radosław i Dawid Furmanścy, Maciej Kluszczyński (wszyscy DKŻ Dobrzyń nad Wisłą) oraz Marcin Urbanowicz (SKŻ).

Na Zatoce Fińskiej rywalizuje w sumie 65 mężczyzn i 52 kobiety. Impreza ma charakter otwarty i uczestniczą w niej również zawodnicy m.in. Brazylii, Hongkongu, Japonii, Meksyku, Tajlandii, Omanu i Seszeli. Nie ma za to większości zawodników, którzy w sierpniu wystąpią na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, w tym Polaków Piotra Myszki (AZS AWFiS Gdańsk) i Małgorzaty Białeckiej (SKŻ).

W czwartek i piątek odbędą się finałowe zmagania, a impreza zakończy się w sobotę wyścigiem medalowym.

JP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie