UFC: Było gorąco! Jędrzejczyk już po oficjalnym ważeniu: "Pas zostanie w Polsce. Obiecuję!" (WIDEO)

Sporty walki
UFC: Było gorąco! Jędrzejczyk już po oficjalnym ważeniu: "Pas zostanie w Polsce. Obiecuję!" (WIDEO)
fot. youtube.com/UFC

Joanna Jędrzejczyk (11-0, 4 KO, 1 SUB) jest już po ostatnim oficjalnym spotkaniu ze swoją rywalką Claudią Gadelhą (13-1, 2 KO, 6 SUB) przed piątkową galą UFC The Ultimate Fighter 23. Polka na przedpołudniowym ważeniu wniosła na wagę 115 funtów, a Brazylijka była 0,5 funta lżejsza. Na oficjalnym spotkaniu na wadze i spotkaniu twarzą w twarz oczywiście nie zabrakło ogromnych emocji!

W myśl nowych zasad ważenia obowiązujących w UFC zawodnicy weszli na wagę już w godzinach przedpołudniowych, a na ceremonii ważenia zaprezentowali się tylko kibicom i po raz ostatni spojrzeli sobie w oczy. Polka ważyła 115 funtów, a Brazylijka była o pół funta lżejsza. Nie doszło jednak do klasycznego face to face w wykonaniu polskiej zawodniczki, która z impetem po zejściu z wagi ruszyła w stronę Gadelhy. Jej zapędy błyskawicznie zahamował szef organizacji UFC - Dana White. Panie wymieniły tylko kilka słów, a następnie udzieliły błyskawicznych wywiadów i opuściły halę.

- Jestem gotowa na walkę i bardzo długo czekałam na ten pojedynek. Wiem, co mam zrobić i wiem, że stać mnie na zwycięstwo w tej walce - powiedziała Brazylijka.

Polka jednak kompletnie nie przejmowała się słowami Brazylijki. - Jestem spokojna i spokojna, ale tylko do piątku. Wtedy wyładuję swoje emocje i obiecuję, że pas zostanie w Polsce - zapewniła Jędrzejczyk.

 

 


Jędrzejczyk i Gadelha nie przepadają za sobą już od pierwszej konfrontacji, do której doszło w grudniu 2014 roku. Polka po kontrowersyjnej decyzji pokonała Gadelhę większościową decyzją sędziów i tym samym zdobyła prawo do walki o pas mistrzowski organizacji UFC w kategorii słomkowej. Brazylijka z decyzją sędziowską nie może pogodzić się do dzisiejszego dnia i nawet po kilkukrotnym obejrzeniu walki twierdzi, że sędziowie popełnili błąd, przyznając wygraną zawodnice z Olsztyna.

Polka po zwycięstwie z Gadelhą zdobyła pas mistrzowski w konfrontacji z Carlą Esparzą, a następnie dwukrotnie skutecznie broniła swojego tytułu w walkach z Jessicą Penne oraz Valerie Letourneau. Dodatkowego smaczku rewanżowej rywalizacji polsko-brazylijskiej dodaje fakt, że panie spędziły razem kilka tygodni w domu programu The Ultimate Fighter, gdzie ich podopieczni rywalizowali w dwóch kategoriach wagowych o kontrakt z największą organizacją MMA na świecie. Między trenerkami wielokrotnie dochodziło do ostrych wymian słownych, a poza kamerami podobno również do drobnych rękoczynów.

Wyniki ważenie gali UFC TUF 23:

Walka wieczoru – o pas mistrzowski wagi słomkowej kobiet

115 lbs: Joanna Jędrzejczyk (114.5) vs. Claudia Gadelha (115)

Karta główna:

205 lbs: Khalil Rountree (205.5) vs. Andrew Sanchez (199.5) – walka finałowa turnieju TUF 23 wagi półciężkiej
115 lbs: Amanda Cooper (116) vs. Tatiana Suarez (115.5) – walka finałowa turnieju TUF 23 wagi słomkowej
155 lbs: Will Brooks (156) vs. Ross Pearson (155.5)
145 lbs: Doo Ho Choi (146) vs. Thiago Tavares (146)
155 lbs: Andrew Holbrook (155.5) vs. Joaquim Silva (155)

Karta wstępna

145 lbs: Fernando Bruno (146) vs. Gray Maynard (145.5)
125 lbs: John Moraga (126) vs. Matheus Nicolau (125.5)
205 lbs: Cory Hendricks (204) vs. Josh Stansbury (205.5)
185 lbs: Cezar Ferreira (186) vs. Anthony Smith (185)

155 lbs: Kevin Lee (155) vs. Jake Matthews (156)
170 lbs: Li Jingliang (171) vs. Anton Zafir (170)

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie